Цитати Харукі Муракамі

Харукі Муракамі – Розміняла третій десяток. . . А розуму немає. Роки прийшли якось раптово. Дивне відчуття, ніби мене звідкись вигнали.

Це стосується тільки мене, навряд чи тебе зацікавить, що я більше ні з ким не лягаю в ліжко, просто не хочу, щоб інші стерли з моєї шкіри сліди твоїх рук.

Коли в голові одна думка отримати як можна більше грошей, це вимотує. І ти не помітиш, як у спробі заробити, растратишь себе.

Від секунд і їх часткою в спорті, до потрібної довжини шматка туалетного паперу, у світі панують звичайні середні числа. – Х. Муракамі

Хвилини, роки йдуть. Те, що вже позаду, збільшується, а те, що ще попереду, стає коротше. І вже мало можливості зробити що-небудь, і гірко від того, що не встигаєш.

Подумайте, чи часто на життя середньої людини впливало те, що йому відомо слово «меридіан»?

Нікому не подобається самотність. Але силою я нікого не змушую дружити зі мною. Від цього тільки гірше.

Харукі Муракамі: “Спочатку ми уважно дивимося на віскі, коли наглядимся, пробуємо на смак. Також чинимо і з привабливою жінкою.”

Один раз погодишся з повною нісенітницею — і понесло!

Іноді мені стає нестерпно сумно, але в цілому життя тече своєю чергою.

Не звертай уваги ні на кого і якщо думаєш, що можеш стати щасливим, не втрачай цього шансу і будь щасливий. Як я можу судити по своєму досвіду, в житті таких шансів буває раз, два – та й усе, а втративши їх, шкодуєш потім все життя.

Хто придумав ці правила життя? Хто вирішує, що мені робити і чому? Хочу все це зрозуміти. А що далі — не знаю.

Насправді в той момент я думав не про «багатьох людей», а тільки про Сумирэ. Не про тих, хто десь там, і не про нас – тут. Тільки про Сумирэ, якої не було ніде.

Смерть людини залишає після себе маленькі дивні спогади.

Ніщо так не виснажує людину, як безглузді й марні зусилля.

Все-таки Час, куди не глянь, сплітає всі речі і події в одне безперервне полотно, тобі не здається? Ми звикли шматувати цю тканину, підганяючи окремі шматки під свої персональні розміри – і тому часто бачимо лише як розрізнені клаптики своїх ілюзій; насправді ж зв’язок речей в тканини Часу дійсно неперервна.

Інакше кажучи, світ – кавовий столик, виготовлений з гарненько сконденсованих можливостей.

Факт може і не бути істиною, а істина не завжди має під собою факт.

Думай, що життя – це коробка з печивом. У коробці з печивом є печенюшки улюблені, і не дуже. З’їж першим ділом найсмачніші – залишаться лише ті, що особливо не любиш. Коли мені сумно, я завжди думаю про цю коробці. Потерпиш зараз – простіше буде потім. Ось і виходить, що життя – коробка з печивом.

Будеш читати те ж, що все, станеш і думати так само, як всі. Так тільки відсталі люди роблять, примітивні. Нормальна людина так не робить.

Пам’ять про фарбах довгої вечірньої зорі стоїть на шляху літньої ночі.

Я не люблю самотність. Просто не заводжу зайвих знайомств, щоб в людях зайвий раз не розчаровуватися.

Всі люди навколо були кожен по-своєму щасливий. Не знаю, правда чи вони були щасливі, чи тільки так здавалося.

Трагедія людини, як це не комічно, не в його недоліки, а скоріше в його перевагах.

Як це чудово – жити.

Довго тримати в руці морозиво, ні разу не відкусивши, – заняття жахливо незатишне. Відчуваєш себе як пам’ятник, про який забув весь білий світ.

Зрештою, хто знає, як би воно було краще? Тому не звертай уваги ні на кого і якщо думаєш, що можеш стати щасливим, не втрачай цього шансу і будь щасливий. У житті таких шансів буває раз, два – та й усе, а втративши їх, шкодуєш потім все життя.

Я не хочу спати з тобою. Я хочу одружитися, щоб ділити з тобою все, що у тебе всередині.

Навколишній світ дуже часто підтверджує дивне правило: чим давати речам об’єктивну оцінку, краще сприймати їх як тобі зручно – і наблизишся до істинного розуміння цих речей.
Цитати філософів

Дивіться також:  Цитати Че Гевари

Не жалій себе. Себе жаліють лише нікчеми.

Мені здається, що в тобі щось є. А може, навпаки, чогось немає… Хоча, напевно, це одне і те ж.

Час проходить, ось у чому біда. Минуле зростає, а майбутнє скорочується. Все менше шансів що-небудь зробити — і все прикріше за те, чого не встиг.

Буває, зроблю все як треба, а чому зробив саме так – розумію набагато пізніше. А іноді розумію, як потрібно, лише коли вже нічого не виправити. Найчастіше ми робимо вчинки, так і не розібравшись зі своєю пам’яттю, і цим доставляємо купу незручностей оточуючим.

Це ж здорово, коли хтось когось любить, і якщо ця любов від душі, то ніхто не бігає по лабіринтах.

Я йду, поки йдеться, використовуючи сто відсотків моїх сил. Беру, що хочу, чого не хочу, не беру. Це і називається жити.

Якщо щось трапляється або, навпаки, не трапляється, мені здається, що в кінцевому підсумку воно все визначено наперед.

Саме тому, що існують відчай, розчарування і смуток, на світ народжується Радість. Куди не піди – ти ніде не зустрінеш захвату без розпачу. Ось це і є Справжнє…

Я не кажу, що не вірю у сучасну літературу. Просто не хочу втрачати час на читання речей, які не пройшли хрещення часом. Життя коротке.

Коли треба чекати – нічого іншого не залишається.

Найважливіше – не те велике, до чого додумалися інші, але то маленьке, до чого прийшов ти сам.

Коли мова заходить про суть речей, часто буває, що висловити це можна тільки загальними словами.

Я переконаний, хоч це, можливо, і забобон: по тому, як людина вибирає собі диван, можна судити про його характер. Дивани – окремий світ зі своїми непорушними законами. Але розуміє це лише той, хто виріс на хорошому дивані. Приблизно так само, як виростають на хорошій музиці або хорошій літературі. Хороший диван дає життя іншому хорошому дивану, а поганий диван не породжує нічого, крім чергового поганого дивана. На жаль, це так.

Краще вже ходити з порожньою головою, ніж борсатися в каші з недодуманных думок.

В цьому світі не виходить залишитися зовсім одному. Тут завжди щось пов’язує людину з іншими.

Ви дозволите? Людина так влаштована: якщо в нього вистрілити – поллється кров.

По цю сторону життя, ту – смерть. Я на цій стороні, на тій мене немає.

Не моя рука була їй потрібна, а когось іншого. Не моє тепло їй було потрібно, а когось іншого. Я не міг звільнитися від незрозумілої досади на те, що я – це я.

Звичайний опівдні в інституті. Однак, споглядаючи цей пейзаж, я ось про що подумав. Люди виглядають щасливими, кожен по-своєму. Я не знаю, чи щасливі вони насправді чи просто виглядають такими. У будь-якому випадку, посеред славного півдня наприкінці вересня люди виглядали щасливими, і мені було сумно, як ніколи. Здавалося, я один не вписуюся в цей пейзаж.

Смерть реально міститься всередині того, що іменується «я», і цей факт, як не працюй, не можна проігнорувати.

Найкраще – це запастися терпінням і чекати. Не втрачати надії і розплутувати заплутані нитки одну за одною. Як би безнадійна не була ситуація, кінець у нитки завжди десь є. Нічого не залишається, як чекати, подібно до того, як, потрапивши в темряву, чекаєш, поки очі звикнуть до неї.

Мабуть, серце ховається в твердій шкаралупі, і розколоти її дано небагатьом. Може, тому в мене толком не виходить любити.

У тебе на обличчі написано: “Плювати, люблять мене чи ні”. Деяких це зачіпає.

Квітень — занадто сумна пора, щоб проводити її на самоті. У квітні всі здаються щасливими. Одні, скинувши важкі куртки, розмовляли на сонечку, інші грали в кэтч-бол, треті любили. А я був цілком самотній.

Краще першокласна сірникова коробка, ніж другосортні сірники.

Знайду людину, яка цілий рік всі сто відсотків про мене буде думати та мене любити, та сама зроблю так, що він буде мій.

Була б мета поставлена – а ланцюжок проб і помилок сама приведе до бажаного результату.
Цитати Франсуаза Сагана

Треба вихлюпувати почуття назовні. Гірше, якщо перестати це робити. Інакше вони будуть накопичуватися і тверднути всередині. А потім – помирати.

Дивіться також:  Цитати Пастернака

Добрі вести дають про себе знати тихо.

Все-таки дивна річ – пам’ять.

До речі, ви знаєте, що таке супутник по-російськи? По-англійськи «travelling companion», «той, хто супроводжує у дорозі, попутник». Який дивний збіг, якщо вдуматися. Незрозуміло тільки, чому росіяни вибрали для свого космічного корабля таку незвичну назву? Адже це всього лише нещасний шматочок металу, все крутиться, крутиться собі один-однісінький навколо Землі – і більше нічого…

Життя – це коробка з печивом. У коробці з печивом є печеньки улюблені, а є не дуже. З’їж першим ділом найсмачніші – залишаться лише ті, що особливо не любиш. Коли мені сумно, я завжди думаю про цю коробці. Потерпиш зараз – простіше буде потім. Ось і виходить, що життя – коробка з печивом.

Людині, яка говорить, що він звичайний, вірити не можна.

Розуміння – всього лише сума непорозумінь.

Варто людині почати брехати в чомусь одному, і він, щоб не попастися, продовжує брехати до нескінченності.

Таке відчуття, що завдяки тому, що тебе зустрів, зміг трішки полюбити цей світ.

Знаю, тобі нелегко. Але зрозумій: кожен через це проходить. І ти повинен потерпіти. Зате потім прийде визволення. І всі страждання, всі тяжкі думки підуть. Всі до однієї. Наші почуття швидкоплинні, і цінності в них ні на гріш. Забудь свою тінь. Тут – Кінець Світу. Тут кінчається все, і більше нікуди йти. Ні тобі, ні кому б то не було.

Я вважав смерть чимось самостійним, повністю відокремленим від життя. На кшталт того, що «коли-то смерть неодмінно роздобуде нас в свої кігті. Однак, з іншого боку, ми ніколи не попадемся смерті раніше того дня, коли вона прийде за нами».

Люди виглядають щасливими, кожен по-своєму. Я не знаю, чи щасливі вони насправді чи просто виглядають такими. У будь-якому випадку, посеред славного півдня наприкінці вересня люди виглядали щасливими, і мені було сумно, як ніколи. Здавалося, я один не вписуюся в цей пейзаж.

Якою б не була істина, неможливо заповнити втрату коханої людини. Ніяка істина, ніяка щирість, ніяка сила, ніяка доброта не можуть заповнити її. Нам залишається лише пережити це горе і чому-небудь навчитися. Але ця наука ніяк не згодиться, коли настане черга наступного горя.

Звідки прийшло, туди все і піде. А я – лише шлях для самого себе, дорога, яку мені треба пройти.

Вбивати час, розглядаючи годинник, – що може бути бестолковее?

Як у всіх людей відрізняється хода, так кожна людина на свій манер відчуває, міркує, дивиться на речі, і як не намагався це виправити, ні з того, ні з сього, воно не виправиться, а якщо намагатися виправити насильно, то щось інше спотворюється.

Найчастіше люди конфліктують саме тому, що чітко формулюють абстрактні поняття. Той, хто віддає перевагу розмиті формулювання, неусвідомлено, у глибині душі, сам шукає конфлікту.

Людина так влаштована: якщо в нього вистрілити – піде кров.

Я намагаюся, по мірі сил, дивитися на світ з точки зору простого зручності. Моя філософія – в тому, що на білому світі існує величезна – а точніше, нескінченне число можливостей. І вибір цих можливостей значною мірою надано людям, що населяють цей світ. Інакше кажучи, світ – кавовий столик, виготовлений з гарненько сконденсованих можливостей.

Спати з жінкою, коли у тебе плутанина в голові, – проблема досить не проста.

Я не люблю самотність. Просто не заводжу зайвих знайомств – щоб у людей зайвий раз не розчаровуватися.

Воістину, коли всі почнуть думати виключно про цибулі, редьки і шкільної успішності своїх дітей — тоді й настане мир у всьому світі.

Звідки прийшло, туди все і піде. А я – лише шлях для самого себе, дорога, яку мені треба пройти.

Я вперше відчув на собі таку тяжку і сумну весну. Так, вже краще б лютий повторився три рази.

Штучний супутник Землі безшумно розсікає темряву космосу. З маленького ілюмінатора дивляться чорні й такі славні собачі очі. Що взагалі вона там бачила, ця псина, посеред безкрайнього космічного самотності?
Цитати Фредеріка Бегбедера

Якщо є вихід, тобто і вхід. Так влаштовано майже все. Ящик для листів, пилесос, зоопарк, чайник… Але, звичайно, існують речі, влаштовані інакше. Наприклад, мишоловка.

Дивіться також:  Цитати спортсменів

Я люблю цього чоловіка. Точно. І любов мене кудись несе. Але витягти себе з цього потужного потоку неможливо. Ні єдиного шансу. Залишається лише одне – надіятися потоку. Нехай навіть така людина – «Я», згорить у ньому дотла, назавжди зникне, нехай.

Відсотків дев’яносто п’ять з тих, хто лізе в чиновники, це покидьки. Це я тобі чесно кажу. Вони навіть читати нормально не можуть.

У тебе зараз самий важкий період. Як з зубами. Старі вже випали, а нові ще не виросли.

Є ще час до смерті – значить є і можливість вижити.

Час Року відкриває двері і виходить, — а через інші двері заходить інший Час Року. Хто-то схоплюється, біжить до дверей: ей, ти куди, я забув тобі дещо сказати! Але там нікого. А в кімнаті вже інший Час Року — расселось на стільці, чиркає сірником, закурює. Ти що-забув сказати, — виголошує вона. — Ну, так кажи мені, раз така справа, я потім передам. — Та ні, не треба, нічого особливого… А кругом завиває вітер. Нічого особливого. Просто померло ще одна пора року…

Краще вже ходити з порожньою головою, ніж борсатися в каші з недодуманных думок.

Я дуже люблю гроші! На них можна придбати вільний час, щоб писати.

Я все дивився і дивився на вогник – останній язичок полум’я на згарищі душі. Я хотів взяти його в руки і зберегти…

Бути джентльменом – означає робити не те, що хочеться, а те, що потрібно.

Пам’ять і думки старіють також, як і люди.

Не сочувствуй самому собі. Самим собі співчувають тільки примітивні люди.

Однак люди – вони не такі, якими здаються.

Хочу, щоб нас з тобою впіймали пірати, роздягли догола, притиснули обличчям один до одного і зв’язали мотузкою.

Смерть існує не як протилежність життя, а як її частина.

В цьому світі не виходить залишитися зовсім одному. Тут завжди щось пов’язує людину з іншими.

Проте як не намагався я все забути, всередині мене залишалося щось схоже на згусток каламутного повітря.

Коли про себе не думаєш – все ближче до себе стаєш.

Воістину, коли всі почнуть думати виключно про цибулі, редьки і шкільної успішності своїх дітей – тоді й настане мир у всьому світі.

Всі ми – недосконалі люди, що живуть в недосконалому світі. Наше життя не може бути виміряна в глибину лінійкою і по кутах транспортиром і бути сповнена приємних речей, як рахунок в банку.

Мюу посміхнулася. Немов висунули ящик, до якої не торкалися цілу вічність, і витягли з його глибини на світ божий цю посмішку – милу посмішку близької та рідної людини.

Заморочок у кожного з нас було вище даху. Заморочки падали з неба як дощ; ми захоплено їх збирали і рассовывали по кишенях. Що за нужда була в них, не розумію досі. Напевно, ми з чим-небудь їх плутали.

Будеш читати те, що інші – почнеш думати, як всі. А вони – лише селяни та міщани.

Річ, що несе в собі певну недосконалість приваблює саме своєю недосконалістю.

Іноді подумаєш: добре б перетворитися на килимок біля вхідних дверей. Лежати б все життя де-небудь в передпокої… Але ж у світі килимків теж своя мудрість і свої проблеми. Хоча це вже не моя справа.

У світі повно незрозумілого, і хто-то повинен заповнити цей вакуум. Хай вже краще цим займаються ті, з ким не нудно.

Для деяких людей любов починається з чогось дуже несуттєвого або безглуздого. Але якщо не з нього, то взагалі не починається.

Інакше кажучи, світ – кавовий столик, виготовлений з гарненько сконденсованих можливостей.

Найголовніше – не падати духом… коли стане не під силу, і все переплутати, не можна впадати у відчай, втрачати терпіння і тягнути як попало. Потрібно розплутувати проблеми, не кваплячись, одну за одною.

Безпричинного зла у світі – цілі гори. Мені не зрозуміти, тобі не зрозуміти – а воно існує, і все тут. Можна сказати, що ми живемо серед цього.

Можливо вас зацікавить