Цитати Булгакова М. А.

Булгаков М. А. – Оглядаючи бібліотеку, я замислююся про майбутніх своїх діяннях. Сюжети для моїх п’єс доведеться брати у Тургенєва, Брокгауза, Лєскова або у Островського. Хоча останній сам подбав про інсценування творів, видно заздалегідь передбачаючи мою долю на початку 30-х років.

Любов виринула перед нами, точно чорт з табакерки, миттєво огорнувши таємничістю, невидимими нитками привабливості і одурманив пеленою вічного блаженства.

Очі – барометр людини та її сутності. Один в душі висушений як вобла. Що комар, що кінь, що людина – йому все одно кого огріти або штурхнути. Другий боїться своєї тіні, своїх думок навіть.

Скуштувати першого, його раптом здолала нестерпна спрага. Пройшли добу, і чарівна італійка, накормившая благовірного супом, була врятована від тяготивших її давно уз нерівного шлюбу. Автор – Михайло Опанасович Булгаков

Свіжість не ділиться на категорії. Осетрина другої свіжості означає, що тухла риба, а товар прострочений і несвеж.

Незаперечно те, що людина не може жити вічно – вона смертна. Суть навіть не в смертності. Дуже погано, що людина раптово смертна. З цієї тези можна зробити банальне умовивід, що людині не дано загадувати наперед, тому що не відомо людині, що буде з ним навіть у сьогоднішній вечір!

Я вважаю, що ні в якому навчальному закладі освіченою людиною стати не можна. Але у всякому добре поставленому навчальному закладі можна стати дисциплінованим людиною і придбати навик, який стане в нагоді в майбутньому, коли людина поза стінами навчального закладу стане утворювати сам себе.

Письменник завжди буде в опозиції до політики, доки сама політика буде в опозиції до культури.

Людина, що бореться за своє існування, здатний на блискучі вчинки.

Айседора Дункан може обідати у вітальні, а оперувати у ванній. Але я – не Айседора Дункан.

Поясніть мені, будь ласка, навіщо потрібно штучно фабрикувати Спиноз, коли будь-яка баба може його народити коли завгодно. Адже народила ж у Холмогорах мадам Ломоносова цього свого знаменитого. Людство саме дбає про це і в еволюційному порядку щороку вперто, виділяючи з маси всякої мерзоти, створює десятками видатних геніїв, що прикрашають земну кулю.

Навіть будучи абсолютно вільною і невидимою, все ж і в насолоді треба бути хоч трохи розсудливою.

Щастя – як здоров’я: коли воно на лице, його не помічаєш.

Нема документа, нема й людини.

Ну що ж, той, хто любить, повинен розділяти долю того, кого він любить.
Цитати Матері Терези

Дивіться також:  Цитати Мухаммеда Алі

Один вірить, інший не вірить, а вчинки у вас у всіх однакові: зараз один одного за горло.

Кіт Бегемот,А крім того, що це ви висловлюєтесь: по морді засвітив? Адже невідомо, що саме є у людини, морда або особа. І, мабуть, все-таки обличчя. Так що, знаєте, кулаками… Ні, це ви облиште, і назавжди.

Все піде як по маслу: спочатку – вечорами – спів, потім у вбиральнях лопнуть труби.

Коли у нас віддаючи звіт кажуть, ні слова правди не доб’єшся.

Людина без сюрпризу всередині, у своєму ящику, нецікавий.

На широкому полі російської словесності в СРСР я був один-єдиний літературний вовк. Мені радили пофарбувати шкуру. Безглуздий рада. Фарбований чи вовк, стрижений чи вовк, він все одно не схожий на пуделя. Зі мною вчинили як з вовком. І кілька років гнали мене за правилами літературної садки в обгородженій дворі. Злості я не маю, але я дуже втомився.

Слони – корисні тварини.

Цегла ні з того ні з сього нікому і ніколи на голову не звалиться.

Адже ви мислите, як же ви можете бути мертві.

Їжа штука хитра. Тобто потрібно вміти, а уявіть собі – більшість людей зовсім не вміють. Потрібно не тільки знати що з’їсти, але і коли і як. І що при цьому говорити. Так-с. Якщо ви дбаєте про своє травленні, мій добрий порада – не говоріть за обідом про більшовизм і про медицину. І – боже вас сохрани – не читайте до обіду радянських газет. Пацієнти, які не читають газет, почувають себе чудово. Ті ж, яких я спеціально змушував читати “правду”, – втрачали у вазі.

Щось недобре таїться в чоловіках, які уникають вина, ігор, суспільства чарівних жінок, застільної бесіди. Такі люди або тяжко хворі, або потай ненавидять оточуючих. Правда, можливі виключення.

Я вважаю, що ні в якому навчальному закладі освіченою людиною стати не можна. Але у всякому добре поставленому навчальному закладі можна стати дисциплінованим людиною і придбати навик, який стане в нагоді в майбутньому, коли людина поза стінами навчального закладу стане утворювати сам себе.

Рукописи не горять.

Адже і ми хочемо жити і літати!

Котам звичайно чомусь кажуть ти, хоча жоден кіт ніколи ні з ким не пив брудершафта.

Письменник завжди буде в опозиції до політики, доки сама політика буде в опозиції до культури.
Цитати Жириновського

Дивіться також:  Цитати Далай-Лами

А ну, дай папиросочку, у тебе штани в смужку!

Встигає всюди той, хто нікуди не поспішає.

Якби не покер, то життя ваше в Москві була б абсолютно несносна.

Помилуйте… хіба я дозволив би собі налити дамі горілки? Це чистий спирт!

Друга свіжість – от що дурниця! Свіжість буває тільки одна – перша, вона ж і остання.

Всяка влада є насильством над людьми. Настане час, коли не буде влади ні кесарей, ні якої-небудь іншої влади. Людина перейде в царство істини і справедливості, де взагалі не буде непотрібна ніяка влада.

Ось що виходить, коли дослідник замість того, щоб йти паралельно і навпомацки з природою, форсує питання і піднімає завісу: на, отримуй Шарикова і їж його з кашею.

Ніколи і нічого не просіть! Ніколи і нічого, і особливо у тих, хто сильніший за вас. Самі запропонують і самі все дадуть!

Нічого не може бути гірше, ніж коли приїхав першим гість поневіряється, не знаючи, що йому робити, а його законна мегера пошепки гризе його за те, що вони приїхали раніше за всіх. Такі бали треба викидати на смітник, королева.

Той, хто любить, повинен розділяти долю того, кого він любить.

Образа є звичайною нагородою за хорошу роботу.

Щось недобре таїться в чоловіках, які уникають вина, ігор, суспільства чарівних жінок, застільної бесіди. Такі люди або тяжко хворі, або потай ненавидять оточуючих. Правда, можливі виключення.

Правду говорити легко і приємно.

Розумні люди на те й люди, щоб розбиратися в найзаплутаніших речі.

Рукописи не горять.

Булгаков так описував дружині свої муки з приводу постановки Мольєра у Станіславського: — Уяви собі, що на твоїх очах Серьожі (сина Олени від попереднього шлюбу) починають щипцями вуха завивати і запевняють, що це так і треба, що чеховської доньці теж завивали, і що ти це повинна полюбити.

Ви б, Михайло Опанасович, поїхали на завод, подивилися б… — дуже Шумно на заводі, а я втомився, хворий, — відповів Булгаков. — Ви відправте мене краще в Ніццу!

Два очі вперлися Маргариті в обличчя. Правий із золотою іскрою на дні, свердлувальний будь-якого до дна душі, і лівий — порожній і чорний, ніби як вузьке вушко вухо, як вихід у бездонний колодязь всякої пітьми і тіней.

Той, хто любить, повинен розділяти долю того, кого він любить.
Цитати Харукі Муракамі

Дивіться також:  Цитати Сергія Мінаєва

Що б робило твоє добро, якби не існувало зла?

Не будеш ти такий добрий подумати над питанням: що б робило твоє добро, якби не існувало зла, і як виглядала земля, якби з неї зникли тіні? Адже тіні виходять від предметів і людей. Ось тінь від моєї шпаги. Але бувають тіні від дерев і від живих істот. Чи Не хочеш ти обдерти всю земну кулю, знісши з нього геть усі дерева і все живе через твою фантазії насолоджуватися голим світлом? Ти дурний.

У чергу, сучі діти, у чергу!

Нічого не просіть у сильних світу цього, все вам буде запропоновано в свій час.

Святкову опівночі іноді приємно і затримати.

Котам звичайно чомусь кажуть “ти”, хоча жоден кіт ніколи ні з ким не пив на брудершафт.

Гіршого нещастя, ніж позбавлення розуму, немає на світі.

Цегла ні з того ні з сього нікому і ніколи на голову не звалиться.

Реміз, — закричав кіт, — ура! — І тут він, відставивши у бік примус, вихопив з-за спини браунінг.

Після всіх волшебств і чудес сьогоднішнього вечора вона вже здогадувалася, до кого саме в гості її везуть, але це не лякало її. Надія на те, що там їй вдасться домогтися повернення свого щастя, зробила її безстрашної.

Наука ще не знає способів звертати звірів у людей.

Хто скаже що-небудь на захист заздрості? Це почуття паскудної категорії…

Людина смертна, і це було б ще півбіди. Погано те, що вона іноді раптово смертна, ось у чому фокус!

Ласка… єдиний спосіб, який можливий у поводженні з живою істотою. Терором нічого вдіяти не можна з твариною, на якій би ступені розвитку воно не стояло. Це я стверджував, стверджую і буду стверджувати. Вони марно думають, що терор їм допоможе. Ні, ні, не допоможе, який би він не був: білий, червоний, жовтий і навіть коричневий! Терор зовсім паралізує нервову систему. –

Розумні люди на те й люди, щоб розбиратися в найзаплутаніших речі.

Так, людина смертна, але це було б ще пів біди. Погано те, що вона іноді раптово смертна, ось у чому фокус.

Майстер, Свистнуто, не сперечаюся, — поблажливо зауважив Коров’єв, — дійсно свистнуто, але, якщо говорити неупереджено, свистнуто дуже середньо!

Найцікавіше в цьому брехня те, що воно — брехня від першого до останнього слова.

Можливо вас зацікавить