Цитати Ошо

Любов не повинна стримувати вільні пориви. Той, хто любить, не піде, не змінить. Кайдани у відносинах вбивають легкість. Ніжність. Пристрасть. І залишаються лише гнилі головешки ревнощів і нерозуміння.

Розум – прекрасна штука! Він незамінний. Вважає, думає, логічно пояснює. Але в питаннях любові покладатися на нього не можна… – Ошо

Обмеження в сексі – перший крок на шляху до рабства. У сексі не повинно бути жодних заборон. Немає вільного сексу – немає волі і самої людини. Потрібно відкрити двері сексуальної енергії – і почати жити.

Як тільки в тумані розчиняються всі наші бажання – починає проступати неприємна реальність.

Ошо: Якщо двоє людей ідеально підходять одне одному, у них зовсім інша любов, не така, як у тебе.

Люблячий Вас людина не зобов’язана бути повністю відкритим. Кожен має право на якісь межі, власний “таємний острівець”, на якому можна відволіктися від усього світу.

Потрібно постійно пам’ятати – ми створені для сексу. Як тільки приходить розуміння цієї аксіоми – життя перетворюється в казку…

Нехай любов буде вашої дороговказною зіркою.

Ми живемо у фальші лише тому, що у нас не було можливості відчути смак справжнього.

Ніколи не шукай ідеального чоловіка або ідеальну жінку. Цю ідею теж вбили тобі в голову, – мовляв, поки ти не знайдеш, щастя тобі не бачити. Ти ганяєшся за ідеалом, але не знаходиш. Тому ти і нещасливий.

Для медитує немає завтра.

Всі шукають такої любові, яка виходить за межі любові і ненависті. Але шукають вони розумом, і тому нещасні. Кожен закоханий переживає невдачу, обман, зрада, але ніхто не замислюється – чому. Реальність в тому, що ви користуєтеся не тим інструментом.

Секс – природне, природне протікання життєвої енергії і саме її нижча застосування. Секс естествен, бо життя без нього неможлива. Нижче – тому що це підстава, але не вершина. Коли секс замінює все, життя проживаєтся марно. Уявіть, що ви постійно закладаєте фундамент, але будівлю, для якого він призначений, не зводиться.

Без любові людина може бути багатим, здоровим, знаменитим; але він не може бути нормальним, тому що він нічого не знає про внутрішні цінності.

Два зрілих людини в любові допомагають один одному стати більш вільними. Тут немає залучення політики, ні дипломатії, ні зусилля переважати. Як ви можете домінувати над людиною, якого ви любите?

Ось основна вимога любові: “Я приймаю людину таким, як він є”. І любов ніколи не намагається змінити іншої людини у відповідності зі своєю власною ідеєю. Ви не станете намагатися підрізати людини тут і там, щоб підігнати його під розмір, який створений скрізь, у всьому світі.

Бути божевільним – значить, бути нормальним.

Це було подібно до вибуху. Тієї ночі я став порожнім, а потім наповнився. Я припинив бути і став самим буттям. Тієї ночі я загинув і народився заново. Але той, хто народився, не мав нічого спільного з тим, хто помер. Не було ніякого зв’язку. На вигляд я не змінився, але між мною колишнім і новим не було нічого спільного. Гине, гине до кінця, від нього нічого не залишається. (про просвітління)

Тобі традиційно нав’язували, що в любові ініціативу повинні брати на себе чоловіки; жінкам це не личить. Ці уявлення віджили своє – навіщо з самого початку відводити собі друге місце? Якщо ти любиш чоловіка, навіщо чекати? Я знаю багатьох жінок, які роками чекали, бо хотіли, щоб ініціатива виходила від чоловіка. Але вони полюбили чоловіків, які не збиралися брати на себе ініціативу.

Я сиджу мовчки у своїй кімнаті все моє життя.

Якщо ти живеш з жінкою або чоловіком і не любиш, ти живеш в гріху. Якщо ти з кимось перебуваєш у шлюбі і не любиш цю людину, і все ж продовжуєш з ним або з нею жити і займатися любов’ю, ти робиш гріх проти любові.

Запам’ятайте, ніколи не вимагайте досконалості. У вас немає права вимагати що-небудь від кого-небудь. Якщо хтось любить вас, будьте вдячні, але не вимагайте нічого – тому що він не зобов’язаний любити вас. Якщо хто-то любить – це диво, будьте трепетні перед цим дивом.

Давати любов – це справжнє, прекрасне переживання, тому що тоді ви – імператор. Отримувати любов – це дуже дрібне переживання, тому що це переживання жебрака.
Цитати Зиґмунда Фройда

Дивіться також:  Цитати Конфуція

Люди думають, що вони можуть полюбити, лише коли вони знайдуть достойного людини – нісенітниця! Ви ніколи не знайдете такого. Люди думають, що вони полюблять, тільки коли знайдуть досконалого чоловіка або жінку. Дурниця! Ви ніколи не знайдете, тому що досконала жінка і досконалий чоловік не існують. А якщо вони існують, то їх не хвилює ваша любов.

Те, що смерть не може відняти у вас, і є ваша справжня сутність.

Любов, яка виходить від розуму – це завжди “любовьненависть”. Це не два слова, це одне слово: “любовьненависть” – навіть без дефіса, що розділяє слова. Але любов, яка йде від серця, перебуває за межами всіх двойственностей…

Батьки здійснюють свій обов’язок по відношенню до дітей, і у відповідь діти повинні здійснювати свій обов’язок по відношенню до батьків. Дружина виконує обов’язок по відношенню до чоловіка, і чоловік виконує обов’язок по відношенню до дружини. Де ж любов?

Совість – смерть для самосвідомості.

Любов – це харчування для душі. Любов для душі – це те ж саме, що їжа для тіла. Без їжі тіло слабо, без любові слабка душа.

Два людини можуть бути дуже люблячими разом. Чим більше вони люблять, тим менше можливості для будь-яких взаємин. Чим більше вони люблять, тим більше свободи існує між ними. Чим більше вони люблять, тим менше можливість яких-небудь вимог, будь-які переваги, будь-яких очікувань. І природно, ні питання, ні про яке розчарування.

Любити означає ділитися; бути жадібним значить накопичувати. Жадібність тільки хоче і ніколи не віддає, а любов вміє тільки віддавати і нічого не просить взамін; вона ділиться без умов.

Поки ви не можете сказати “ні”, ваше “так” не буде мати ніякого сенсу.

Найбільш щасливі у світі закохані — це ті, які ніколи не зустрічалися.

Стати дуже серйозним – найбільша біда.

Те, що ти прямо зараз називаєш коханням, на кого спрямоване, ким-то обмежено. А любов – не те явище, яке можна обмежити. Ти можеш тримати її у відкритих руках, але не в кулаці. В ту мить, як твої пальці стиснуті в кулак, вони порожні. В ту мить, як твої руки відкриті, тобі доступно все існування.

Перестань думати, як би отримати любов, і починай її віддавати. Віддаючи, ти отримуєш. Іншого шляху немає…

Любов – функція, природна, як дихання. І коли ви любите людину, не починайте вимагати; інакше з самого початку ви закриваєте двері. Нічого не чекайте. Якщо щось приходить, відчувайте подяку. Якщо нічого не приходить, значить цього не треба приходити, немає необхідності цього приходити. Ви не можете очікувати цього.

Я залишаю вам свою мрію…

Люди беруть все так серйозно, що це стає тягарем для них. Вчіться більше сміятися. По мені, сміх так же святий, як і молитва.

Печаль несе в собі глибину, щастя – поверхнево.

Тільки мертві речі можуть бути постійними.

Насправді ви ніколи не жили – ось що породжує страх смерті.

Бути твариною — блаженство, тому що це свобода, найглибша свобода, ви самі вибираєте, що робити і куди рухатися.

Що б не відбувалося — все добре.

Не будьте жебраком. Принаймні, в тому, що стосується любові, будьте імператором, тому що любов – ваше невичерпне якість, ви можете давати скільки хочете.

Любов повинна давати свободу; любов є свобода. Любов буде робити коханого більш і більш вільним, любов дасть йому крила, любов відкриє безмежні небеса.

Гріх – це коли ви не радієте життя.

Зазвичай люди думають, що любов і ненависть протилежні; це неправильно, це не так. Любов і ненависть – це та ж сама енергія, енергія любові-ненависті. Любов може стати ненавистю, ненависть може стати любов’ю; вони оборотні. Так що вони не протилежності, вони доповнюють один одного.

Любов до себе не має на увазі егоїстичної гордості, зовсім немає. Фактично, вона має на увазі прямо протилежне.

Насправді не існує причин, чому жінка повинна чекати ініціативи від чоловіка. Якщо жінка закохана, їй слід зробити перший крок. Якщо ж чоловік не відгукнувся, вона не повинна відчувати себе приниженою. Це зрівнює їх.

Бога досягне лише той, хто готовий зійти з розуму.

Не можна розчарувати справжню любов, тому що перш за все в ній немає ніяких очікувань. І не можна задовольнити несправжню любов, тому що вона вкорінена в очікуваннях, і що б ти не зробив, цього завжди буде недостатньо. Якщо чекання занадто великі, ніхто не зможе їх задовольнити. Таким чином, несправжня любов завжди приносить розчарування, а справжня любов – осуществленность.
Цитати Віктора Цоя

Дивіться також:  Цитати Нікколо Макіавеллі

Те, що ти отримуєш від життя, – це те, що ти життя даєш.

Ти повинен постійно займатися очищенням: помітивши у себе в голові якусь безглузду ідею, очистись від неї, викинь її геть. Якщо свідомість у тебе чисте і ясне, ти зможеш знайти рішення будь-якої проблеми, що виникає у тебе в житті.

Сміх є відсутність его.

Відносини як такі, дійсні або уявні – це дуже тонкий вид психологічного рабства. Або ви порабощаете іншого, або ви самі стаєте поневоленим.

Людина стає багатий, лише втративши його. Коли тебе немає, тільки тоді ти є..

Любов розплавляє заморожене его. Его подібно кристалу льоду, а любов – ранковому сонцю. Теплота любові… і его починає танути. Чим більше ти любиш себе, тим менше знаходиш в собі его, і тоді ця любов стає великою медитацією, великим стрибком у божественність.

Це той самий страх, який відчуває насіння, коли воно починає вмирати в ґрунті. Це смерть, і насіння не може уявити собі, що буде життя, виросла з цієї смерті.

Доросла людина – це той, хто не потребує батьків. Доросла людина – це той, кому не потрібно ні за кого чіплятися і ні на кого спиратися. Доросла людина – це той, хто щасливий наодинці з собою. Його відокремленість – це не самотність, його самітність – це усамітнення, воно медитативно.

Чути може кожен. Почути здатні тільки ті, хто перебуває в мовчанні.

Любов не знає ніяких меж. Любов не може бути ревнивою, бо любов не може володіти. Ти ким-то володієш – це значить, ти когось вбив і перетворив його у власність.

Стати індивідуальністю – це перше. Друге: не чекай досконалості, не проси і не вимагай. Люби звичайних людей. Звичайні люди надзвичайні! Кожна людина унікальна. Поважай цю унікальність.

Люби, і нехай любов буде для тебе так само природна, як і дихання. Якщо ти любиш людину, нічого від нього не вимагай; інакше ти на самому початку возведешь між вами стіну. Нічого не чекай. Якщо що-то приходить до тебе, будь вдячний. Якщо нічого не приходить, значить, цього і не потрібно приходити, в цьому немає необхідності. Ти не вправі чекати.

Єдине, що живить життя – це ризик: чим більше ви ризикуєте, тим ви живі.

Я хотів сказати вам дуже просту Істину, яку зрозумів дуже важким шляхом, і це саме варте уваги, тому що людина платить за цю просту Істину своїм життям. Це здача, довіра Існування.

Якщо жінка жодного разу не була дикою, вона не може бути і красивою, тому що чим більше вона необузданна, тим більше вона жива.

Щаслива людина належить самому собі.

Немає іншого способу увійти в життя, крім як пройшовши через енергію, яка відома як секс. Тіло не знає ніякого іншого закону. А природа всевключающа: вона не вірить ні в які винятки, вона не допускає жодних винятків. Ти можеш народитися з сексу, ти сповнений сексуальної енергії, але це не кінець. Це може бути початком.

Любов ніколи нікого не образить. Якщо ти відчуваєш, що любов заподіює біль, значить, болить щось інше, але ніяк не твої любовні переживання. Якщо ти цього не зрозумієш, то й далі будеш рухатися по тому ж зачарованому колу.

Оточи себе енергією любові. Люби тіло, люби розум. Люби весь свій механізм, весь свій організм. Під “любов’ю” мається на увазі: прийми його як він є. Не намагайся пригнічувати. Ми пригнічуємо, тільки коли це ненавидимо, ми пригнічуємо, тільки коли ми проти цього.

Люди думають, що вони зможуть любити, тільки коли знайдуть достойного партнера. Дурниця! Ти ніколи його не знайдеш. Люди думають, що вони полюблять, лише коли знайдуть ідеального чоловіка або ідеальну жінку. Дурниця! Ви ніколи їх не знайдете, тому що ідеального чоловіка або ідеальної жінки не існує в природі. А якщо б вони існували, їм ніякого діла не було б до твоєї любиви. Вона була б їм нецікава…

Так звана відданість – потворне явище, але тисячоліттями воно вважалося одним з найцінніших якостей, тому що таким чином суспільство розробляв свою стратегію для того, щоб перетворити вас в рабів.
Цитати Жана Жака Руссо

Дивіться також:  Цитати сильних людей

Любов – це не кількість, якість, і якість особливої категорії, яке росте через віддачу і вмирає, якщо ви утримуєте його. Якщо ви скупіться на любов, вона вмирає.

Третє: віддавай, і роби це без всяких умов, тоді ти дізнаєшся, що таке любов.

Любов не має нічого спільного з відносинами, любов — це стан.

Щоб життя було легше і веселіше, ти повинен бути гнучким. Ти повинен пам’ятати, що свобода – це найвища цінність і якщо любов не дає тобі свободи, тоді це не любов.

Ви питаєте “Що таке любов?” Це глибоке спонукання бути єдиним з цілим, глибоке спонукання розчинити Я і ТИ в єднанні. Любов така, тому що ми відділені від нашого власного джерела; з цього відділення зростає бажання повернутися назад у ціле, стати єдиним з ним.

Людина, яка ненавидить себе, буде ненавидіти всіх інших – він такий злий, насильницький, він залишається постійної люті. Людина, яка ненавидить себе… як він може сподіватися, що його будуть любити інших?

Его – це айсберг. Розтопи його. Розтопи його теплом своєї любові. Нехай він розтане – і тоді ти станеш частиною океану.

Закохані обіцяють всілякі речі, яких не можуть здійснити. Тоді приходить розчарування, відстань стає більше, починається сварка, конфлікт, боротьба, і життя, яка повинна була стати щасливішими, просто перетворюється в довгий нескінченне нещастя.

свобода є критерій: все, що дає тобі свободу-правильно; все, що руйнує свободу-неправильно.

Життя з жінкою, яку ви не любите життя з чоловіком, якого ви не любите, життя для надійності, безпеки, життя для фінансової підтримки, життя будь-якої причини, крім кохання, робить це не чим іншим, як проституцією.

Хвороба є не що інше, як спосіб життя, який веде людина.

Любов – це гармонія. Люблять не тільки тіло іншого, але всі його істота, саме його присутність. У любові інший не використовується як засіб, спосіб зняття напруги. Ви любите самої людини. Інший не є для вас засобом, пристосуванням, але цінний сам по собі.

Немає іншого Бога, крім життя.

Якщо у вас можуть бути одночасно свобода і любов, вам більше нічого не потрібно. У вас все є – те, заради чого дана життя.

Багатство – це якість буття.

Якщо ваша енергія потрібна для чогось іншого, що приносить вам більше радості, секс зникне. Це не означає, що ви сублімували це енергію, ви з нею нічого не зробили. Просто відкрилася можливість більшого блаженства і автоматично, мимоволі, вся енергія потекла в новому напрямку.

Любов для розуму буде хаосом, вона всьому буде заважати. Серце не має відношення до справ. Воно завжди у відпустці. Воно вміє кохати і любити, не перетворюючи любов у ненависть, в ньому немає отрути ненависті.

Просто спостерігай будь-якого роду страждання: або в ньому міститься якесь задоволення, якого ти не готовий позбутися, або якась надія на нього, яка висить у тебе перед носом, як морквина.

Чоловік і жінка – двері до Бога. Бажання любові є бажання Бога. Ви можете розуміти це, можете не розуміти, але бажання любові, дійсно доводить існування Бога. Немає інших доказів. Саме тому, що людина любить, Бог є. Саме тому, що людина не може жити без любові, Бог є.

Розслабся. Нехай буття візьме відповідальність за твоє життя. І тоді блаженство стане таким же природним, як дихання.

Придушувати своє справжнє обличчя – це самогубство.

Перестань думати, як би отримати любов. Віддаючи, ти отримуєш. Іншого шляху немає…

Люби себе, говорить Будда. І це може трансформувати світ. Це може зруйнувати все потворне минуле. Це може проголосити нову еру, це може стати початком нового людства.

У розлуці є своя поезія.

Якщо любов розуміти як зустріч двох душ – не просто сексуальну, біологічну зустріч чоловічих і жіночих гормонів – тоді любов може дати тобі великі крила, великі прозріння у життя. І тоді вперше закохані можуть бути друзями.

Якщо має місце страх, любові бути не може.

Як тільки секс стає межею досягнення, моментально втрачається простір духовності. Однак якщо секс стає медитативним, він прямує до духовності, перетворюючись на щабель на шляху до мети, в якийсь трамплін.

Можливо вас зацікавить