Цитати Пастернака

Мистецтво і життя вимагає гострою, іноді з перчинкою, приправи у вигляді філософських трактатів. Хоча філософи дивні і незрозумілі люди, зайняті містичними химерами і невловимої утопією.

Стадність – це притулок посередності і безідейності. Істина підкоряється сміливими одинаками і хоробрими правдолюбцами.

Давайте поговоримо, відкриємо душу, усмирим гординю. Всю ніч, до ранку, при свічках, милуючись зірками і світанком, незважаючи на заборони і передбачення. – Пастернак

Розжирілу на булочках блондинку середніх років звали Амалією Карповной. Напади недоумкуватості – це наслідки серцевої незадоволеність і відсутність чоловічої уваги.

Пастернак Б.: Свічка продовжувала горіти. Вечір тривав не за сценарієм. Перший крок Юра мав зробити сам, але хлопцеві не вистачало сміливості і рішучості. Само собою не виходило, а примушувати себе дії не хотілося. Вихід несподівано знайшовся…

Злочин Раскольникова саме по собі типово – душевні муки, описані в «Злочині і покаранні» викликають тягу до прочитання.

Почуття обов’язку штовхає до Тоні, коли ясно розумієш безвихідь злиднів, відсутність гідних перспектив.

Після деякої перерви вона продовжувала набагато спокійніше:

“Як добре на світі! – подумав він. – Але чому від цього так боляче?”

Не можна без наслідків для здоров’я изо дня в день проявляти себе огидно того, що відчуваєш; розпинатися перед тим, чого не любиш, радіти тому, що приносить нещастя. Наша нервова система не порожній звук, не вигадка. Вона — складається з волокон фізичне тіло. Наша душа займає місце в просторі і поміщається в нас як зуби в роті. Її не можна без кінця безкарно ґвалтувати.

Зараз, як ніколи, йому було ясно, що мистецтво завжди, не перестаючи, включена двома речами. Воно невідступно розмірковує про смерть і невідступно творить цим життя. Велике, справжнє мистецтво, те, що називається Одкровенням Іоанна, і те, що його дописує.
Цитати Матері Терези

Дивіться також:  Цитати А. С. Пушкіна

Предмет нашого обожнювання тим більше здається нам жертвою, чим більш ми його любимо

Трапляються люди з талантом. Але зараз дуже в ходу різні гуртки і об’єднання. Всяка стадність — притулок неодаренности, все одно вірність це Соловйову, або Канту, або Марксу. Істину шукають тільки одинаки і поривають з усіма, хто любить її недостатньо.

Рільке, По одній подрузі реквієм

Нещастям номер один, початком зла в майбутньому стане невіра у власне судження.

Загадка життя, загадка смерті, принадність генія, принадність оголення, це будь ласка, це ми розуміли. А дрібні світові чвари начебто перекроювання земної кулі, це вибачте, вибачте, це не по нашій частині.

Людина в інших людях і є душа людини.

Лютий. Дістати чорнил і плакати!

На думку Льва Миколайовича, люди, занадто захоплюються красою, майже нічого не знають про доброту.

Мета творчості – самовіддача, А не галас, не успіх.

Казково тільки рядове, коли його торкнеться рука генія.

Присутність мистецтва на сторінках Злочину і покарання вражає більше, ніж злочин Раскольникова.

Цим і страшна життя колом. Чим вона приголомшує, громом і блискавкою? Ні, косими поглядами і пошепки обмови. У ній все двозначність і підступ. Окрема нитка, як павутинка, потягнув її і немає кінця, спробуй вибратися з мережі – тільки більше заплутаєшся. І над сильним панує підлий і слабкий.

Не визнаю правих, які жодного разу не падали і не робили помилок. Така чеснота майже не має цінності, вона нежива.

Людина народжується, щоб жити, а не готуватися до життя

Я скажу тобі. Якби Стрельников став знову Пашенькой Антіповим. Якби він перестав шаленіти і бунтувати. Якби час повернувся назад. Якби десь далеко, на краю світу, дивом затеплилось вікно нашого будинку з лампою і книгами на Пашином письмовому столі, я б, здається, на колінах поповзом приповзла туди. Все б встрепенулось в мені. Я б не встояла проти поклику минулого, поклику вірності. Я пожертвувала б усім.
Цитати Річарда Баха

Дивіться також:  Цитати Фрідріха Ніцше

Добре, коли людина обманює ваші очікування, коли він розходиться із заздалегідь складеним уявленням про нього. Приналежність до типу є кінець людини, його засудження. Якщо його не підвести під що, якщо він не показовий, половина вимагає від нього очевидна. Він вільний від себе, крихта безсмертя досягнута їм.

Свідомість отрута, засіб самоотруєння для суб’єкта, який застосовує його на самому собі. Свідомість – світло, що б’є назовні, свідомість висвітлює перед нами дорогу, щоб не спіткнутися. Свідомість це запалені фари попереду паровоза. Зверніть їх світлом всередину і станеться катастрофа.

Мирозданье – лише пристрасті розряди, Людським серцем накопиченої.

Я не люблю людей, байдужих до істини.

мистецтво завжди служить красі, а краса є щастя володіння формою, форма ж є органічний ключ існування, формою має володіти все живе, щоб існувати, і, таким чином, мистецтво, у тому числі і трагічне, є розповідь про щастя існування.

Майбутнє – це найгірша з усіх абстракцій. Майбутнє ніколи не приходить таким, яким його чекаєш. Не вірніше сказати, що він взагалі ніколи не приходить? Якщо чекаєш А, а приходить Б, то можна сказати, що прийшло те, чого чекав? Все, що реально існує, існує в рамках цього.

Любити інших – важкий хрест…

Окриленість дана тобі, щоб на крилах летіти за хмари, а мені, жінці, щоб притискатися до землі і крилами прикривати пташеня від небезпеки.

Порятунок не у вірності формами, а звільнення від них.

Вона кинулася на шию до нього і заридала. Дуже скоро вона прийшла в себе. Утираючи сльози, вона говорила:
Афоризми великих людей про життя

Я не раз помічав, що саме речі, ледь помічені вдень, думки, не доведені до ясності, слова, сказані без душі і залишені без уваги, повертаються вночі, зодягнені в плоть і кров, і стають темами сновидінь, як відшкодування за денне до них зневагу

Дивіться також:  Цитати Річарда Баха

Життя присвячує дуже небагатьох в те, що вона робить з ними.

Навряд чи те, що тривалий час збиралося в блокноті, може стати чимось осмисленим. Однак ситуація поправна, варто тільки внести в розрізнену інформацію щось особисте, якусь частину вільного людського таланту і якогось міфу.

як це при однаковості рук і ніг і спільності мови і звичок можна бути не тим, що всі, і притому чимось таким, що подобається трохи і чого не люблять? Він не міг зрозуміти положення, при якому, якщо ти гірший за інших, ти не можеш докласти зусиль, щоб виправитися і стати краще. Що означає бути євреєм? Для чого це існує? Чим винагороджується або виправдовується цей беззбройний виклик, нічого не приносить, крім горя?

Інший раз доводиться зустріти в життя велику, міцну прив’язаність, яка завжди переплітається з почуттям жалю. Нам здається, що випробовуване нами велика любов перетворює в жертву улюбленого людини.

Навіть найдорожчим. Тобою. І моєї близькістю з тобою, такою легкою, невынужденной, саморазумеющейся. Про прости. Я не те кажу. Це не правда.

Так вульгарність згортає в сир
Сиве вершки буття.

Жити і згоряти у всіх у звичаї
Але життя тоді лише обессмертишь,
Коли їй до світла і величі
Своєю жертвою шлях прочертишь.

Коли рядок диктує почуття,
Воно на сцену шле раба,
І тут закінчується мистецтво,
І дихають грунт і доля.

Можливо вас зацікавить