Цитати про батьківщину

Усвідомлює всяка особистість свої кровні зв’язки і душевну спорідненість з Вітчизною.

Цивілізований народ володіє гідністю превеликим – любов’ю до Батьківщини. – Наполеон Бонапарт

Зв’язок з батьківщиною в уявленні громадянина – це почуття до живої рідної землі і людям її населяють в узагальненні і конкретику. – А. А. Блоку

Батьківщина і Батьківщина – це край, де душа тужить і страждає. – Вольтер

У комірці сімейної зароджується любов до Батьківщини. – Ф. Бекон

Два почуття, що турбують нас. У них тіло знаходить душу. Любов до рідного вогнища. Тяга до батьківським пенатів. – Пушкін А. С.

Необмежена свобода і обов’язковий борг може дати справжня Батьківщина. – Т. Джефферсон

Нанесену батьківщині рану відчуває вся держава і кожен окремий громадянин. – В. Гюго

При слові “Вітчизна” боязкі стають сміливцями, які відкидають смерть і хвороби. – Лукаин

Батьківщина – це конкретна людина, з якою мені комфортно вести бесіду. В. Гете

Не може син дивитися спокійно на біди матусі рідній, не стане людина гідний до Вітчизни спиною – Н. А. Некрасов

Розумом Росію не зрозуміти, Аршином загальним не виміряти: У ній особлива стати — В Росію можна тільки вірити. – Тютчев Ф. В.

Той, хто не любить свою країну, нічого любити не може. – Байрон Д.

Хто не вважає себе пов’язаним зі своєю батьківщиною, того нічого не пов’язує з людством. Бєлінський В. Р.

Приємно і почесно померти за батьківщину. – Горацій

Кріпить вітчизни любов синів російських дух і руку; бажає всяк пролити всю кров, від грізного бадьориться звуку. – М. В. Ломоносов

Справжній чоловік і син Вітчизни є одне і теж… Той є прямо шляхетний, якого серце не може не тремтіти від ніжної радості при єдиному імені Вітчизни… – А. Н. Радищев

Патріотизм в національному сенсі є те, що егоїзм в індивідуальному сенсі; обидва, по суті, витікають з одного джерела і приносять однорідні вигоди і однорідні лиха. Повагу до свого суспільства є відблиск поваги до самого себе. – Спенсер Р.

Дим вітчизни нам солодкий і любимо! – Грибоєдов А.

Не можна бути героєм, борючись проти вітчизни. – Гюго Ст.

Немає нічого гіршого, ніж блукати в чужих краях. – Гомер

Патріот — це людина, службовець батьківщині, а батьківщина — це насамперед народ. – Чернишевський Н. Р.

Краще померти далеко від батьківщини, ніж прожити без батьківщини в душі. – В. Делоне

Захист Батьківщини є захист і своєї гідності. – Н. Реріх

Мила нам добра звістка про нашому боці: Вітчизни і дим нам солодкий. – Державін Р.

Але і тоді, Коли в усій планеті Пройде ворожнеча племен, Зникне брехня і смуток, — Я буду оспівувати всією істотою в поеті Шосту частину землі З названьем коротким Русь. – Єсенін С. А.
Цитати про стосунки

Дивіться також:  Цитати про ненависті

У місцях, де немає вільних прав – ні вітчизни краю. – Л. Бешерель

Росія — Сфінкс. Радіючи і засмучений, І обливаючись чорною кров’ю, Вона дивиться, дивиться, дивиться в тебе, І з ненавистю, і з любов’ю!.. – Блок А. А.

Правителі повинні не звинувачувати людей у відсутності патріотизму, а зробити все від себе залежне, щоб вони стали патріотами. – Т. Маколей

Полюбив я тебе, моя безропотная країна! А за що — зрозуміти не можу. Веселі мені твої прояви з приходом весняно-квітучої пори. – Єсенін С.

Любов до батьківщини сумісна з любов’ю до всього світу. Народ, купуючи світло знання, не завдає шкоди тим своїм сусідам. Навпаки, чим держави освічені, тим більше вони повідомляють один одному ідей і тим більше збільшуються сила і діяльність всесвітнього розуму. – Гельвецій К.

Немає вищої ідеї, як пожертвувати власним життям, відстоюючи своїх братів і свою вітчизну, чи навіть просто відстоюючи інтереси своєї вітчизни… – Ф. М. Достоєвський

Люблять батьківщину не за те, що вона велика в розмірах, а за те, що вона нам близька. – Сенека

Для того щоб знищити цілу батьківщину, може вистачити навіть одного негідника: тому є численні історичні приклади, що підтверджують загибель. – Наполеон I

Вітчизна там, де відчуваєш свободу. – Абу-ль-Фарадж

Поки свободою, разом горимо, поки серця для честі живі, мій друг, вітчизні присвятимо душі прекрасні пориви! – А. С. Пушкін

Найкраще призначення є захищати свою вітчизну. – Державін Р.

Люблять батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що своя. – Сенека

Поки свободою, разом горимо, Поки серця для честі живі, Мій друг, вітчизні присвятимо Душі прекрасні пориви! – Пушкін А. С.

Дим батьківщини солодкий. – Гомер

Пожертвувати життям за батьківщину — щаслива доля: Загиблий з доблестю безсмертним навіки. – Корнель П.

Патріотизм, чий би то не було, доводиться не словом, а ділом. Бєлінський В. Р.

Потрап тільки на чужину, так почнеш запевняти, що у нас свині смажені розгулюють. – Петроний

Я цілком переконаний, що ні один народ в світі не обдарований який-небудь здатністю переважно перед іншими… – Р. Лессінг

Мила нам добра звістка про нашому боці: вітчизни і дим нам солодкий і приємний. – Державін Р.

Для повного щастя людини необхідно мати славну вітчизну. – Симонід Кеосський

Що ж людськи прекрасніше, чистіше святої боротьби за батьківщину? – Ф. Шиллер

Не гріє сонце на чужині. – Т. Р. Шевченка

Історичне значення кожного великого російського людини вимірюється його заслугами батьківщині, його людську гідність – силою його патріотизму… – Н.Р. Чернишевський
Цитати про тварин

Дивіться також:  Цитати про свободу

Кращий засіб прищепити дітям любов до батьківщини полягає в тому, щоб ця любов була у батьків.

Для зради батьківщині потрібна надзвичайна ницість душі. – Чернишевський Н. Р.

Але і тоді, Коли в усій планеті Пройде ворожнеча племен, Зникне брехня і смуток, — Я буду оспівувати всією істотою в поеті Шосту частину землі З названьем коротким Русь. – Єсенін С. А.

Для зради батьківщині потрібна надзвичайна ницість душі. – Чернишевський Н. Р.

Добре ім’я є належність кожної чесної людини, але я укладав добре ім’я слави моєї Вітчизни, і всі діяння мої хилились до його добробуту. Ніколи самолюбство, часто покірне покривало скоропреходящих пристрастей, не керувала моїми діями. Я забував себе там, де належало мислити про користь загальної. Життя моє була сувора школа, але звичаї невинні і природне великодушність полегшували мої праці: почуття мої були вільні, а сам я твердий. – Суворов А. В.

Патріот — це людина, службовець батьківщині, а батьківщина — це насамперед народ. – Чернишевський Н. Р.

Поки свободою, разом горимо, Поки серця для честі живі, Мій друг, вітчизні присвятимо Душі прекрасні пориви! – Пушкін А. С.

А місяць буде плисти і плисти, Роняючи весла по озерах, А Русь все так само буде жити, Танцювати і плакати біля паркану. – Єсенін С. А.

Для нас, росіян з душею, одна Росія самобутня, одна Росія істинно існує; все інше є лише ставлення до неї, думка, Провидіння. Мислити, мріяти можемо в Німеччині, Франції, Італії, а справу робити єдино в Росії. – Карамзін Н. М.

Розумом Росію не зрозуміти, Аршином загальним не виміряти: У ній особлива стати — В Росію можна тільки вірити. – Тютчев Ф. В.

Для зради своєї країни необхідно володіти надзвичайно низьким морально духом. – Чернишевський Н.

Ти повинен присвятити вітчизні свій вік, якщо хочеш назавжди бути чесна людина. – Фонвізін Д. І.

Можна, думаю я, що кожному істинному російській, щиро любить свою Вітчизну, в цей вирішальний годину дещо прикро на тих, хто своїм впливом, прямим або непрямим, штовхнув на згубну війну, хто не врахував його моральних та матеріальних ресурсів і свої теорії прийняв за справжню політику країни, свої незавершені дослідження — за справжнє національне почуття, хто, нарешті, передчасно заспів переможні гімни, ввів в оману громадську думку , коли ще не пізно зупинитися на тому слизькому шляху, по якому захопило країну легковажність або бездарність. Можна, я думаю, перед лицем наших лих не розділяти прагнень розгульного патріотизму, який привів країну на край прірви, який думає виплутатися, зупиняючись у своїх ілюзіях, не бажаючи визнавати відчайдушного становища, ним же створеного. – Чаадаєв П. Я.

Кращий засіб прищепити дітям любов до батьківщини полягає в тому, щоб ця любов була у батьків. – Ш. Монтеск’є
Статуси про серпень

Дивіться також:  Цитати про літо

Любов до батьківщини сумісна з любов’ю до всього світу. Народ, купуючи світло знання, не завдає шкоди тим своїм сусідам. Навпаки, чим держави освічені, тим більше вони повідомляють один одному ідей і тим більше збільшується сила і діяльність всесвітнього розуму. – К. Гельвецій

Знайди, де твої корені, і не метушися щодо інших світів. – Торо Р.

Нам дорогі батьки, дорогі діти, близькі, родичі; але всі уявлення про любов до чого-небудь поєднані в одному слові ” вітчизна. Який чесний чоловік стане коливатися померти за неї, – якщо він може принести цим їй користь? – Цицерон

У повній і здорової натурі важко лежать на серці долі батьківщини… всяка шляхетна особистість глибоко усвідомлює своє кровне споріднення, свої кровні зв’язки з батьківщиною. – В. Р. Бєлінський

Дим батьківщини солодкий. – Гомер

Без справжньої любові до людства немає справжньої любові до батьківщини… – А. Франс

Два почуття дивно близькі нам — У них знаходить серце їжу-Любов до рідного попелища, Любов до батьківським гробів. – Пушкін А. С.

Але люблю тебе, батьківщина лагідна! А за що розгадати не можу. Весела твоя радість коротка З гучною піснею навесні на лузі. – Єсенін С. А.

Так хто ж буде один дрімати в своєму кутку, коли Велике здійснюється у вітчизні? – Ф. Шиллер

Патріотизм – одне з найбільш глибоких почуттів, закріплених віками і тисячоліттями відокремлених батьківщин. – Ленін

Я, безумовно, ненавиджу багато в рідних місцях моїх — але мені дуже сумно, якщо чужинець також поділяє зі мною ці відчуття. – Пушкін А.

Москва, як же незмірно багато укладено в це слово. Так, російські душі поєднуючи, немов у серцях людей воно щось закликає! – Пушкін А. С.

Державний осіб більше інших співгромадян повинен бути одушевлен, спонукуваний і руководствован любов’ю до Батьківщини. Він повинен любов’ю до Батьківщини жити, вливати її в своїх підлеглих і бути прикладом у ній всій державі. – Державін Р.

Якщо крикне рать свята: “Кинь ти Русь, живи в раю!, Я скажу Не треба раю, Дайте батьківщину мою. – Єсенін С. А.

Саме відважне справа – захищати свою державу. – Державін Р.

На світі немає малих народів… Велич народу зовсім не вимірюється його чисельністю, подібно до того, як велич людини не вимірюється його зростанням. – В. Гюго

Любовні почуття до своєї батьківщини — породжують у людині цивілізовані якості. – Наполеон.

Багато хто схильний плутати два поняття: Батьківщина і Ваше превосходительство. – М. Салтиков-Щедрін

Кращий засіб прищепити дітям любов до батьківщини полягає в тому, щоб ця любов була у батьків. – Монтеск’є

Можливо вас зацікавить