Цитати Анни Гавальд

Життя, як дівчина: з нею буває дуже важко, але… як же вона прекрасна!

Мене часто просять описати все життя єдиною фразою, ключовою подією. Я завжди розповідаю, що в дитинстві сильно вдарився головою.

Різні люди можуть бути щасливі один з одним. А дурні – ні.

Любов – як спалах дикого грипу ранньою весною. Голова вибухає, думаєш лише про одне, і так жарко, так жарко… А потім відпускає. Несподівано… і порожньо.

І скільки би він не намагався, ніколи не роздобуде ту саму, єдину, яка буде прекрасною й чуттєвої навіть у старих лахмітті його бабці. – Анна Гавальда

Неможливо жити без емоцій постійно. Рано чи пізно вони вирвуться зсередини чуттєвим фонтаном.

Після розставання я завжди мрію про особливих пісочному годиннику. Годинники, які б відмірювали секунди, після яких рідний запах нарешті вивітриться з пам’яті… і зникне любов.

Монтень завжди говорив, що книга розіб’є будь-яку печаль, переможе горе і відчай. І він правий. Чому? Все просто. Монтень ніколи не помиляється.

У разі якщо ти не відповідаєш, або не в змозі виправдати сторонніх очікувань – тобі забезпечені страждання, муки, подібні до тварин, терзання, які приведуть тебе до смерті.

Життя, навіть якщо ти її заперечуєш, навіть якщо зневажаєш нею, завжди виявляється сильніше тебе. Вона найсильніше. Люди поверталися з таборів і заводили дітей. Чоловіки і жінки, яких жорстоко катували, які бачили, як помирають близькі, як горять їхні будинки, знову бігли за автобусом, обговорювали прогноз погоди і видавали заміж дочок. Це неймовірно, але це так.

Хотілося курити. Ось идиотство, я покинула багато років тому! Кинула-то кинула, але життя є життя… Ви проявляєте чудеса стійкості, а потім одного дня зимовим ранком плететесь по холоду чотири кілометри, щоб купити пачку сигарет, або, наприклад, любите чоловіка, заводите з ним двох дітей і потім одного дня зимовим ранком дізнаєтеся, що він від вас йде, тому що покохав іншу. Каже, що йому шкода, що він помилився.

Не потрібно борсатися з останніх сил, коли тонеш. Потрібно поберегти енергію до моменту торкання дна річки, і використовувати її, щоб відштовхнутися від дна п’ятою, тому що це єдиний спосіб вижити в цій ситуації…
Цитати Нікколо Макіавеллі

Дивіться також:  Цитати Леніна

Люди з нечистою совістю дуже сильні по частині пошуку приводів.

Голос – частка божественного в людині.

По мірі того як остигала вода у ванні, танули мої надії.

Нічого не змінилося, змінилося все.

Він пішов, але чарівність було порушено. Вона протверезіла, а диван втратив форму хмари.

Заради чого їй займатися самобичуванням і бити себе в груди, скриплячи зубами? Заради незалежності? Теж мені, надбання… Вона багато років молилася на це слово – і чого досягла? Живе в напіврозваленій халупі і проводить час у роздумах про свою нещасливу долю, не випускаючи з рота сигарету!

Всі говорять про горе покинутих… А ти коли-небудь думала, про тих, хто йде?

Чим менше таланту, тим більше гонору.

Життя – той ще фокусник, любить діставати кроликів з капелюха.

Як по телефону: Вибачте, я помилився номером. Будь ласка, будь ласка…

Сьогодні тобі хочеться одного — здохнути, а завтра прокидаєшся і розумієш, що потрібно було всього лише спуститися на кілька сходинок, намацати на стіні вимикач і побачити життя в зовсім іншому світлі…

Наше головне призначення – мучитися.

Ідеальні люди такі зануди…

Навіть у самої пересічної жінки завжди щось є. Принаймні одне є точно — бажання бути красивою.

Пекло — це коли ти більше не можеш бачити тих, кого любиш… Все інше не вважається.

Навіщо людині емоції, якщо не з ким ними поділитися?

Її волосся лоскотали йому обличчя, але він відчував себе дуже молодим і щасливим. Дуже щасливим. Він посміхався. Вперше в житті він опинився в потрібному місці в потрібний час.

Раніше вони ходили в відстаючих? Вічно були в програші? Так адже все залежить від здачі, як кажуть картярі! Робити невеликі ставки і вигравати по маленькій все одно краще, ніж лежати в темряві під ковдрою…

Люди суворі в душі, жорсткі, непримиренні кидаються на цю життя і весь час заподіяти собі біль, той, хто м’який… ні, не те слово… хто гнучкий, податливий, менше страждає від ударів долі…

Мені здається, нам добре разом… Я люблю бути з тобою, тому що ніколи не сумую. Навіть коли ми не розмовляємо, навіть коли ти до мене не дотрагиваешься, навіть якщо ми в різних кімнатах, я не сумую. Я взагалі ніколи не сумую. Напевно, тому, що я тобі довіряю тобі і твоїм думкам. Розумієш? Я люблю в тобі все, що бачу, і те, чого не бачу. А адже я бачу твої недоліки. Але, знаєш, мені здається, твої недоліки доповнюють мої достоїнства. Ми боїмося різних речей. Навіть наші демони уживаються разом! Ти краще, ніж хочеш здаватися, я — навпаки. Мені потрібен твій погляд, щоб… щоб бути материальней, чи що. Як це по-французьки? Стійкіше? Як кажуть, коли людина цікавий своїм внутрішнім світом? Я схожа на повітряного змія — якщо хто-небудь не тримає в руках котушку, я — пфффр — і відлітаю… А ти… знаєш, це забавно, ти достатньо сильний, щоб мене втримати, але при цьому тобі вистачає розуму відпускати мене на волю…
Цитати Омара Хайяма

Дивіться також:  Знамениті цитати

Тепер я ясно розумію, що такий чоловік, як мій батько, не міг жити з такою жінкою, як моя мати… З жінкою, яка ривком вимикала музику, якщо пора було сідати за стіл, і всі наші мрії лопалися як мильні бульбашки… Я ніколи не бачила її щасливою, вона взагалі не посміхалася…

Ось що я тобі скажу, друже: нещасним бути куди легше, ніж бути щасливим, а я не люблю, чуєш, не люблю людей, які шукають легких шляхів. Не виношу скигліїв! Будь щасливим, чорт забирай! Роби що-небудь, щоб бути щасливим!

Ай да молодці, хвацько товариші, хвацько! Ми кинули в могилу все найцінніше, що було нам дано: приятелів, мріяння і любов, – а зараз кидаємося туди самі. Браво, друзі!

Найогидніше в старості… Справа не в тілі, яке відмовляється служити тобі, а в угрызениях совісті… Думки про минуле мучать тебе, терзають вдень і вночі… Весь час… Буває, намагаєшся їх прогнати і не знаєш — то закрити очі, то не закривати зовсім…

Ти вважаєш, що маєш право на щастя, – і це теж пастка. Які ж ми всі дурні! Треба ж бути настільки наївними, щоб хоч на секунду повірити, ніби ми тримаємо під контролем своє життя.

Хто я така? Майже нічого в житті не значу. Живу так далеко. Так далеко і так дивно… Нічого не вмію робити, як інші люди. У мене немає ні дому, ні меблів, ні кішки, ні куховарської книги, ні планів. Я вважала себе розумнішою за всіх, думала, що розумію життя краще за інших, раділа, що не попалася в пастку. А потім з’явилися ви, і ось я зовсім заплуталася. Мені тепер хочеться зупинитися на бігу …
Цитати Аль Капоне

Дивіться також:  Цитати А. С. Пушкіна

Рука одного – важлива річ у житті кожного з нас. Людина, протягує її, нікому нічого не повинен, і в той же час, простягнута в складну хвилину рука – часом єдина втіха для потискує.

Чоловіка, який говорив зі сцени, цього громила, який смішив їх повістями про свої негаразди, звали Філу. Він став для людей ангелом – охоронцем, їх СуперНесквиком, що з’явився з небес. Філу був тим, який приніс спасіння, обхопивши худими руками їх опустилися плечі…

Коли мені було 5 років, мама завжди говорила мені, що найважливіше в житті — бути щасливим. Коли я пішов в школу, мене запитали, ким я хочу стати, коли виросту. Я написав щасливим. Мені сказали — ти не зрозумів завдання, я їм сказав — ви не зрозуміли життя.

Людський голос – самий прекрасний з усіх інструментів, самий хвилюючий… Навіть видатний віртуоз світу ніколи не зуміє передати і чверті емоцій, які здатний висловити гарний голос.

Ми нічого не втратили – адже у нас нічого немає… Ну ж… Пішли.

Пекло куди страшніше… Пекло – це коли ти більше не можеш бачити тих, кого любиш.

Вона провела майже нормальний день. Розмовляла, слухала, сміялася, навіть намагалася включитися у суспільне життя. Кокетувала з доктором, дала обіцянку Мамаду. Дрібниця-і все таки… Вона давно не давала обіцянок. Ніколи. І нікому. І ось кілька фраз з бездушної машини відкинули її назад, приземлили, зламали і поховали під купами будівельного сміття.

Право на помилку – просто вираз, всього кілька слів, але хто тобі скаже, чи є воно в тебе?

Я зовсім розбита. Я нікому більше не вірю. Буду тепер дивитися на життя через вічко у двері. Нікому не відкрию більше двері. Відійдіть. Покажіть праву руку. Добре, тепер ліву. Надіньте тапочки. Стійте в дверях. Не рухайтеся.

Можливо вас зацікавить