Цитати Лермонтова Ю. М.

Солодощі, якими напихають народ, псують шлунок, живіт починає здутися животик. Вилікувати людину можна, якщо прописати хворому гіркі пігулки або їдкі істини.

Ощасливити по своєму розумінню неможливо – всякому потрібен індивідуальний підхід, спеціалізовані засоби для лікування та реабілітації. – Лермонтов Михайло Юрійович

Життя у переможених не цукор.

Судити про дамі після нетривалої бесіди, теж саме, що міркувати про письменницький талант автора, прочитавши його пару рядків.

Якщо я знаю твердо, то з переконанням це не завжди пов’язано. Поняття різні, як обман, відчуття, промах розуму або оману.

Лермонтов: Любов, яка читається в очах пані, ні до чого жінку, як правило, не примушує. Слова ж, навпаки, зобов’язують здійснювати вчинки.

Дотримуючись закону, танцює кавалеру розум не потрібен, лише елегантність, такт, галантність і красиві рухи.

Швидко сповнене бажання виконаним не вважається і задоволення не приносить. Нездійсненні мрії дають їжу розгулялася фантазії в перспективному майбутньому.

У лицезрении краси, привабливості, мудрості величі і навчання найбільша кількість, ніж у філософських трактатах, словах і маніфестах.

Треба мною слово одружитися має якусь чарівну владу: як би палко я любив жінку, якщо вона мені дасть тільки відчути, що я повинен з нею одружитися, – прости любов! Моє серце перетворюється в камінь, і ніщо його не розігріє знову. Я готовий на всі жертви, крім цієї, двадцять разів життя своє, навіть честь поставлю на карту… але волі моєї не продам.

Справедливо чи описано у мене суспільство? – не знаю! Принаймні, вона завжди залишиться для мене зібранням людей байдужих, самолюбних у вищій мірі і повних заздрості до тих, у душі яких зберігається хоча найменша іскра небесного вогню!..

Померти так померти! втрата для світу невелика; та й мені самому порядно вже нудно. Я – як людина, зевающий на балі, який не їде спати тільки тому, що ще немає його карети. Але карета готова… прощайте!

Історія душі людської, хоча б самої дрібної душі, чи не цікавіше і не корисніше історії цілого народу, особливо коли вона – наслідок спостережень розуму зрілого над самим собою і коли вона писана без марнославного бажання порушити участь або здивування.

Відомо, що в природі протилежні причини часто виробляють одинакие дії: кінь одно падає на ноги від застою і від зайвої їзди.

Хто прагне стати філософом, той не повинен лякатися перших сумних відкриттів на шляху до пізнання людей. Щоб осягнути людину до кінця, потрібно подолати ту неприязнь, яку він у нас викликає: не можна стати майстерним анатомом, поки не навчишся дивитися без огиди на людське тіло та його органи.

Неспокійна потреба любові, яка нас мучить в перші роки молодості, кидає нас від однієї жінки до іншої, поки ми знайдемо таку, яка нас терпіти не може: тут починається наше сталість – справжня нескінченна пристрасть, яку математично можна виразити лінією, падаючої з точки в простір; секрет цієї нескінченності – тільки в неможливості досягти мети, тобто кінця.

Де є товариство жінок – там зараз з’явиться вищий і нижчий коло.
Гумор статуси

Щастя настає тоді, коли гордість повністю задоволена.

Дивіться також:  Цитати про Різдво

Немає жіночого погляду, якого б я не забув при вигляді кучерявого гір, опромінених південним сонцем, при вигляді блакитного неба або слухаючи шум потоку, падаючого з скелі на скелю.

Пристрасті не що інше, як ідеї при першому своєму розвитку: вони належать юності серця, і дурень той, хто думає ціле життя ними хвилюватися: багато спокійні річки починаються гучними водоспадами, а жодна з них не скаче і не піниться до самого моря.

Немає нічого парадоксальніша жіночого розуму; жінок важко переконати в чому-небудь, їх треба довести до того, щоб вони переконали себе самі; порядок доказів, якими вони знищують свої упередження, дуже оригінальний; щоб вивчитися їх діалектиці, треба перекинути в розумі своєму усі шкільні правила логіки.

Протилежності часто призводять до однакових наслідків. Людина ходити не зможе як після виснажливої пробіжки, так і після тривалого лежання…

Князь! і три тисячі душ! А чи є у нього своя в додачу?

Життя – така порожня і дурний жарт…

Зло породжує зло; перше страждання дає поняття про задоволення мучити іншого; ідея зла не може увійти в голову людини без того, щоб він не захотів прикласти її до дійсності.

Моя любов нікому не принесла щастя, тому що я нічим не жертвував для тих, кого любив: я любив для себе, для власного задоволення: я тільки задовольняв дивну потребу серця, жадібно поглинаючи їх почуття, їх радощі і страждання – і ніколи не міг насититися.

Панове! коли-то росіяни будуть росіянами?

Кожен мріє стати в житті лордом Байроном, Аристотелем, але більшість так і залишаються обивателями.

Я одружився тому, що треба було одружитися … люблю її тому, що треба любити дружину, щоб бути счастливу!

Здрастуйте, Пан Мільйон. Не мають значення ваші манери, обличчя, голос – адже ви – Пан Мільйон.

І зло набридло йому.

Дивна річ серце людське взагалі, і жіноче особливо!

Я не створений для людей теперішнього століття і нашої країни; у них кожен зобов’язаний жертвувати натовпі своїми почуттями і думками.

Треба віддати справедливість жінкам: вони мають інстинкт краси душевної.

Про самолюбство! Ти важіль, яким Архімед хотів підняти земну кулю!

Совість вірніше пам’яті.

З двох друзів завжди один раб іншого, хоча ні один з них в цьому собі не зізнається.

Приятелі – це всього лише два музичних інструмента. Начебто і грають разом, але фальшивих звуків забагато.

Якщо людина сам став гірше, то все йому гірше здається…

Людина, яка неодмінно хоче чого-небудь, примушує долю здатися: доля – жінка!

Душа або підкоряється природним схильностям, або бореться з ними, або перемагає їх. Від цього – лиходій, натовп і люди високої чесноти.

Мова і золото – ось наш кинджал і отрута.

Жінка, що відмовила мільйону, пізно чи рано покається, і гірко каятися. Скільки краси в мільйон! вбрання, подарунки, вся витонченість розкоші, вибачення всіх слабкостей, недоліків, повага, любов, дружба… ви скажете: це буде один обман; але і без того ми вічно обмануті, так краще бути обмануту з мільйоном.
Злі статуси про хлопців

Перше страждання дає поняття про задоволення мучити іншого.

Дивіться також:  Цитати про січень

Коли б не було так сумно.

Смуток – жорстокий володар.

От люди! всі вони такі: чи знають заздалегідь всі погані сторони вчинку, допомагають, радять, навіть схвалюють його, бачачи неможливість іншого засобу, – а потім умивають руки і відвертаються з обуренням від того, хто мав сміливість взяти на себе весь тягар відповідальності. Всі вони такі, навіть найкращі, найрозумніші!..

Жінки! жінки! хто їх зрозуміє? Їх посмішки суперечать їх поглядам, їх слова обіцяють і манять, а звук їхні голоси відштовхує… То вони в хвилину осягають і вгадують саму потаємну нашу думку, не розуміють самих ясних натяків…

Все це було б смішно,

Ніколи не повинно відкидати каяття злочинця: з відчаю він може зробитися ще вдвічі злочинніша… і тоді…

Самолюбство, а не серце, сама слабка частина чоловіки, подібна п’яті Ахіллеса.

Один раб людини, інший раб долі. Перший може очікувати хорошого пана чи має вибір – другий ніколи. Їм грає сліпий випадок, і його пристрасті і бездушність інших – все з’єднане до його загибелі.

Сумно, а треба зізнатися, що сама чиста любов наполовину перемішана з гонором.

Радощів набагато більше, ніж сумних моментів, але гарна пам’ять чомусь стирає.

Гірше смерті нічого не трапляється – а смерті не минешь.

Любов, як вогонь, без їжі гасне.

Жінки люблять тільки тих, яких не знають.

Слава – удача, і щоб домогтися її, треба тільки бути спритним.

І плоди любові потрібно вирощувати.

Ніяка книга не може вивчити бути щасливим. Про, якщо б счастие була наука! інша річ!

Віддаляючись від умов суспільства і наближаючись до природи, ми мимоволі стаємо дітьми; все придбане відпадає від душі, і вона робиться знов такою, якою була колись, і, вірно, буде коли-небудь знову.

Той самий порожній людина, хто наповнений собою.

Музика після обіду присипляє, а спати після обіду здорово: отже, я люблю музику у медичному відношенні.

Майже всі пристрасті починаються так, і ми часто себе обманюємо, думаючи, що жінка любить нас за наші фізичні або моральні гідності; звичайно, вони готують її серце до прийняття священного вогню, а все-таки перший дотик вирішує справу.

Все для нас у світі таємниця, і той, хто думає відгадати чуже серце або знати всі подробиці життя свого кращого друга, гірко помиляється. У всякому серце, у всякій життя пробігло почуття, промайнуло подія, яких ніхто нікому не відкриє, а вони самі важливі і є, вони-то звичайно дають таємне напрямок почуттів і вчинків.

Суд загальної думки, скрізь помилковий, відбувається, однак, у нас зовсім на інших підставах, ніж у решті Європи; в Англії, наприклад, банкрутство – безчестя незабутнє, – достатня причина для самогубства. Розпусна витівка в Німеччині назавжди закриває двері хорошого суспільства (про Франції я не кажу: в одному Парижі більше різних спільних думок, ніж у цілому світі) – а у нас?.. оголошений хабарник приймається скрізь дуже добре: його виправдовують фразою: і! хто цього не робить!.. Боягуз обласканий скрізь, тому що він смирний малий, а замішаний в історію! – о! йому немає пощади: матінки кажуть про нього: “Бог його знає, який він людина”, – і татуся додають: “Мерзотник!..”
Цитати про дітей

Дивіться також:  Цитати про стосунки

Честолюбство є не що інше як жадання влади, а перше моє задоволення – підкоряти моїй волі все, що мене оточує; збуджувати до себе почуття любові, відданості і страху – чи не є перша ознака і найбільше торжество влади?

Вже ця мені Азія! що люди, що річки – ніяк не можна покластися!

Коли хвалять очі, то це означає, що решта нікуди не годиться.

Про! історія у нас жахлива річ; благородно або низько ви вчинили, мають рацію чи ні, могли уникнути або не могли, але ваше ім’я замішано в історію… все одно, ви втрачаєте все: розташування товариства, кар’єру, повага друзів… попастися в історію! жахливіше цього нічого не може бути, як би ця історія не закінчилась! Приватна популярність вже є гострий ніж для суспільства, ви змусили про себе говорити два дні. Страждайте ж двадцять років за це.

Ідеї – створення органічні, сказав хтось: їх народження дає вже їм форму, і ця форма є дія; той, у чиїй голові народилося більше ідей, той більше інших діє; від цього геній, прикутий до чиновницького столу, повинен померти або зійти з розуму, точно так само, як людина з могутньою статурою, при сидячій життя і скромному поведінці, помирає від апоплексичного удару.

Життя – вічність, смерть – лише мить!

Про ніж жінки не плачуть: сльози їх зброю нападательное і оборонна. Прикрість, радість, безсила ненависть, любов безсила мають у них одне вираз.

У поваги є межі, в той час як у любові таких немає.

Геній, прикутий до чиновницькому столу, повинен померти або зійти з розуму, точно так само, як людина з могутньою статурою при сидячій життя і скромному поведінці помирає від апоплексичного удару.

Іноді відчуваєш огиду до кого-небудь, примусиш себе обійтися ласкаво, захочеш полюбити людину… а дивишся, він тобі плотит підступністю і невдячністю!..

Я вже пройшов той період життя душевної, коли шукають тільки щастя, коли серце відчуває необхідність любити сильно і пристрасно кого-небудь, – тепер я тільки хочу бути коханою, і то дуже небагатьма; навіть мені здається, однієї постійної прихильності мені було б досить: жалюгідна звичка серця!..

Найсмачніша їжа для жінок росіян – любов платонічна. Ось тільки ця любов породжує занепокоєння рясні.

Все ясно ревнощів – а доказів немає!

Чому то чесно і справедливо починають ставитися тільки до померлих. Ось тільки кому це потрібно? Одна справжня сльоза, одне слово щире дорожче будь-яких стогонів натовпу.

Я люблю ворогів, хоча не по-християнськи. Вони мене забавляють, хвилюють мені кров. Бути завжди насторожі, ловити кожен погляд, значення кожного слова, вгадувати наміри, руйнувати змови, прикидатися обдуреним, і раптом одним поштовхом перекинути все величезне і багатотрудна будівлю їх хитрощів і задумів, – ось що я називаю життям.

Бути для когось причиною страждань і радостей, не маючи на те ніякого позитивного права, – не сама чи це солодка їжа нашої гордості? А що таке счастие? Насичена гордість.

Можливо вас зацікавить