Цитати Канта

Постійно тремтячий за свою дорогоцінну або нікчемне життя, ніколи не зітхне на повні груди свободи, знаходячи всю радість буття.

Діючи за велінням серця, керуйся розумом і вірою – твій максимум стане законом для інших.

Справедливість не дарма вважають універсальним мірилом життя, цінність якої незмінно зростає після зникнення справедливості. – Іммануїл Кант

Жінок відрізняє емоційність, сердечність і участь. Вибираючи прекрасне і відкидаючи корисне, пані показують свою суть.

Соціум, схильність до спілкування виділяє людей окремо, тоді людина відчуває себе затребуваним, коли він реалізується найбільш повно. Використовуючи природні задатки, можна отримати унікальні шедеври, яких йому ніколи не створити поодинці, без суспільства.

Іммануїл Кант: Іноді ми соромимося друзів, які до того ж нас звинувачують у зраді, некомпетентності або невдячності.

Честолюбство стало лакмусовим індикатором витримки і розсудливості.

Характер кується роками, вибудовується принципами – доля рухається по ним, як по віхах.

Людина ненаситна – він ніколи не задовольниться тим, що має. Йому постійно мало – в цьому і доблесть, і слабина.

Не будь хробаком і тебе ніхто не розчавить. Стань людиною.

Всім людям властиво моральне почуття, категоричний імператив. Оскільки це почуття не завжди спонукає людину до вчинків, що приносять йому земну користь, отже, має існувати деякий підстава, певна мотивація моральної поведінки, що лежать поза цього світу. Все це з необхідністю вимагає існування безсмертя, вищого суду і Бога.

Час не є щось об’єктивне і реальне, воно не субстанція, не акциденция, не відношення, а суб’єктивне умова, за природою людського розуму необхідне для координації між собою всього чуттєво сприйманого за певним законом і чистого споглядання.

Все, що зветься доброчесністю, не більш як красива зовнішність.

Моральність повинна лежати в характері.

Велике честолюбство здавна перетворювало розсудливих в безумців.

Людині властиво за своєю природою дотримувати помірність не тільки з-за турботи про своє здоров’я в майбутньому, але також з-за гарного самопочуття сьогоденні.

У кожній природничій науці укладено стільки істини, скільки в ній є математики.

Щастя є ідеал не розуму, уяви.

Закон, що живе в нас, називається совістю. Совість є, власне, застосування наших вчинків до цього закону.

Неможливість бачити відокремлює людину від світу речей. Неможливість чути відокремлює людину від світу людей.

Вміння ставити розумні запитання є вже важливий і необхідний ознака розуму і проникливості.
Цитати Задорнова

У диспутах спокійний стан духу, поєднане з доброзичливістю, є ознакою наявності відомої сили, внаслідок якої розум впевнений у своїй перемозі.

Дивіться також:  Цитати Еріха Марії Ремарка

Найбільше чуттєва насолода, яке не містить в собі ніякої домішки і відрази,- це, в здоровому стані, відпочинок після роботи.

Жінки навіть чоловічий підлогу роблять більш витонченим.

Якби ми могли зрозуміти, як думає людина, його спосіб мислення, який проявляється шляхом дій як внутрішніх, так і зовнішніх, якщо б ми могли проникнути в його спосіб мислення настільки глибоко, щоб зрозуміти його механізми, всі його рушійні сили, навіть самі незначні, а також, якщо б ми могли зрозуміти, які зовнішні причини діють на ці механізми, ми могли б обчислити майбутню поведінку цієї людини з точністю еліпса Місяця або Сонця, не перестаючи повторювати, що людина вільна.

Прекрасне – це щось таке, що належить виключно смаку.

Людський розум створений так, що він може собі уявити доцільність, лише як дію розумної волі.

Життя людей, відданих тільки насолоди без розуму і без моральності, не має ніякої ціни.

Найбільше чуттєва насолода, яке не містить в собі ніякої домішки і відрази, — це, в здоровому стані, відпочинок після роботи.

Дайте мені матерію, і я покажу вам, як з неї повинний виникнути світ.

Предмети, яким навчають дітей, повинні відповідати їх віку, інакше є небезпека, що в них розвинеться умничанье, модничання, марнославство.

Смерті менше всього бояться ті люди, чиє життя має найбільшу цінність.

Дайте людині все, чого він бажає, і в ту ж хвилину він відчує, що це все не є все.

Поезія є гра почуттів, в яку розум вносить систему; красномовство — справа розуму, яке пожвавлюється почуттям.

Борг! Ти величне, велике слово. Це саме те велике, що підносить людину над самим собою.

У шлюбному житті сполучена пара має утворити як би єдину моральну особистість.

Для чоловіка немає нічого більш образливого, ніж обізвати його дурнем, для жінки — сказати, що вона потворна.

Є такі помилки, які не можна спростувати. Треба повідомити заблуждающемуся розуму такі знання, які його освітять. Тоді помилки зникнуть самі собою.

Хто боязко піклується про те, як би не втратити життя, ніколи не буде радіти їй.

Про людину як моральну істоту, вже не можна питати, для чого він існує. Його існування має в собі вищу мету, якої, наскільки це в його силах, він може підпорядковувати всю природу.
Цитати Сталіна В. В.

Дивіться також:  Цитати Віктора Цоя

Хитрість – образ думок дуже ограниченньх людей і дуже відрізняється від розуму, на який по зовнішності походить.

Хто відмовився від надмірностей, той позбувся від поневірянь.

Страждання – це стимул для нашої діяльності, і, перш за все, в ньому ми відчуваємо наше життя; без нього настало б стан безжиттєвість. Кого ж, зрештою, не може спонукати до діяльності жодне позитивне страждання, на того негативний страждання, тобто нудьга як відсутність відчуттів, що людина, яка звикла до їх зміну, помічає в себе, прагнучи чим–небудь зайняти свій життєвий імпульс, часто надає таку дію, що він відчуває себе побужденным краще зробити що–небудь собі на шкоду, ніж нічого не робити.

Люди бігли один від одного, якщо б бачили один одного в цілковитої відвертості.

Все, що зветься доброчесністю, не більш як красива зовнішність.

Життя людей, відданих тільки насолоди без розуму і без моральності, не має ніякої ціни.

Чини так, щоб ти завжди ставився до людства і в своїй особі, і в особі всякого іншого так само, як до мети, і ніколи не ставився б до нього тільки як до засобу.

Дух торгівлі, який рано чи пізно опановує кожним народом, — ось що несумісне з війною.

Дій по тій ідеї, за якою всі правила, в силу притаманних їм власних законів, повинні узгоджуватися в єдине царство ідей, яке у здійсненні стало б і царством природи.

У шлюбному житті сполучена пара має утворити як би єдину моральну особистість.

Можна було б поставити питання: громадське він (людина) від природи тварина або самотнє і уникають сусідства? Останнє припущення видається найбільш імовірним.

Одна з безперечних і чистих радощів є відпочинок після праці.

Дітей, особливо дівчаток, потрібно в ранньому віці привчати до невимушеного сміху, бо веселий вираз обличчя поступово відбивається і на внутрішньому світі і виробляє розташування до веселості, привітності і прихильності до всіх.

Вище благо є єдність чесноти і благополуччя. Розум вимагає, щоб це благо здійснювалося.

Глибоке самотність піднесено, але воно чомусь лякає.

Дві речі наповнюють душу постійно новим, зростаючим подивом і благоговінням і тим більше, чим частіше і уважніше займається ними роздум: зоряне небо наді мною і моральний закон у мені. Те й інше, як би покриті мороком або безоднею, що знаходяться поза мого горизонту, я не повинен досліджувати, а тільки припускати; я бачу їх перед собою і безпосередньо зв’язую їх зі свідомістю свого існування.
Цитати Лао Цзи

Дивіться також:  Цитати Сергія Мінаєва

У кожній природничій науці укладено стільки істини, скільки в ній є математики.

Ідея часу не виникає з почуттів, а передбачається ними. У самому справі, тільки за допомогою ідеї часу можна уявити собі, буває, що діє на почуття, одночасним або послідовним; послідовність не породжує поняття часу, а тільки вказує на нього. Справа в тому, що я не розумію, що означає слово після, якщо йому не передує поняття часу. Адже те, що відбувається одне після іншого є те, що існує в різний час, так само як існувати спільно – значить існувати в один і той же час.

Один і той же проміжок часу, який для одного роду істот здається лише миттю, для іншого може виявитися досить тривалим часом, протягом якого завдяки швидкості дій відбувається цілий ряд змін.

Час є не що інше, як форма внутрішнього почуття, тобто споглядання нас самих і нашого внутрішнього стану. У самому справі, не може бути визначенням зовнішніх явищ: воно не належить ні до зовнішнього вигляду, ні до положення тощо; навпаки, воно визначає ставлення уявлень в нашому внутрішньому стані.

У всіх об’єктах – і зовнішніх, і внутрішніх – тільки з допомогою відношення часу розум може вирішити, що перш, що після, тобто що є причина, і що є дія.

Для чоловіка немає нічого більш образливого, ніж обізвати його дурнем, для жінки – сказати, що вона потворна.

Борг! Ти величне, велике слово. Це саме те велике, що підносить людину над самим собою.

Постійно давати дітям нагороди не годиться. Через це вони стають себелюбними, і звідси розвивається продажний образ думок.

Прекрасне – це символ морального добра.

Є такі помилки, які не можна спростувати. Треба повідомити заблуждающемуся розуму такі знання, які його освітять. Тоді помилки зникнуть самі собою.

З усіх сил, підпорядкованих державної влади, сила грошей, певно, найнадійніша, і тому держави будуть змушені (звичайно, не за моральними спонуканнями) сприяти шляхетному світу.

У диспутах спокійний стан духу, поєднане з доброзичливістю, є ознакою наявності відомої сили, внаслідок якої розум впевнений у своїй перемозі.

Можливо вас зацікавить