Цитати Рея Бредбері

Демонстрація розуму жінкам категорично протипоказана. Майже всіх молодих людей навіть крихітний жіночий розум лякає до паніки, тоді хлопці роблять драла від занадто заумної дами без оглядки і ніколи потім не повертаються.

Я потребую в бесіді, тільки слухати нікому. Я коли говорю зі стінами, то тиснуть вони неймовірно своїм писклявим криком на перетинки. Дружині теж нецікаво мене слухати, бо їй подобається бесіда зі стінами. Рей Бредбері

Любов це прожиті разом роки, роки влітку, восени також цікаво і ново, як і в спеку, і холод. Коли будуєш нескінченні плани: то разом пішли по ягоди, то наламали бузку, то каталися на санках або грали в футбол.

Перше розуміння у свідомості – ти явний дурень. В останню мить ти також чітко усвідомлюєш, що дурнем і залишився.

Мертва метелик ще не означає, що грім вдарить у ясну погоду. Богові під силу все.

Вино можна гнати з кульбаб, але лише ранньою весною, інакше отравишься.

Рей Бредбері: На чаші терезів два залежних поняття – творення або аварії. Середини немає. Психологія довела: творці не можуть стати руйнівниками. Хто ламає – будувати, як правило, не в змозі.

Бувають миті, коли я один, а навколо вакуум.

Щоб повноцінно жити, людина зобов’язана бути багатогранним і різнобічним. Сто робіт, сто занять, тисячу перспективних справ і обов’язків.

Яблучко до яблучку, свояк свояка, психи теж кучкуються.

Молодим дівчатам часто хочеться бути фатальними фатальними, але замість цього вони виходять трошки жорстокими і легковажними. І тільки в літньому віку приходять доброта і розуміння.

Я тобі одне скажу, Дуг: страшенно люблю ввечері лягати спати! Так що вже один-то раз в день неодмінно буває щасливий кінець. Ранок встаєш і, може, все піде — гірше нікуди. Але тоді я відразу згадаю, що ввечері знову ляжу спати і, як полежу трошки, все знову стане добре.

Побувала я в Парижі, у Відні, в Лондоні – і всюди одна та одна, і тут виявилося: бути однією в Парижі нітрохи не краще, ніж у Гринтауне, штат Іллінойс. Все одно де – важливо, що ти одна. Звичайно, залишається вдосталь часу роздумувати, шліфувати свої манери, відточувати дотепність. Але іноді я думаю: з радістю віддала б гостре слівце або витончений реверанс за друга, який залишився б зі мною на суботу і неділю років так на тридцять.

Ненавиджу римлянина на ймення Статус-Кво… – Ширше відкрий очі, живи так жадібно, ніби через 10 секунд помреш. Намагайся побачити світ. Він прекрасніше будь мрії, створену на фабриці й оплачену грішми. Не проси гарантій, не шукай спокою – такого звіра немає на світі. А якщо є, так він схожий обезъяне-лінивцеві, яка цілісінький день висить на дереві головою вниз, і все життя проводить в сплячці. До біса! Тряхни сильніше дерево, нехай ця лінива скотина треснется дупою об землю!

У війні взагалі не виграють. Всі тільки і роблять, що програють, і хто програє останнім, просить світу.

Коли людині виповнюється шістнадцять років, йому здається, що розумніші його немає на цілому світі. Якщо у тридцять продовжує думати також – значить, так і не виріс.

і купатися в річці. Восени разом варити варення і заклеювати вікна

Головні потрясіння і повороти життя – чого вони? – думав він зараз, крутячи педалі велосипеда. Народжуєшся на світло, ростеш, старієш, вмираєш. Народження від тебе не залежить. Але зрілість, старість, смерть – може бути, з цим можна що-небудь зробити?

Питання журналіста: Як ви вважаєте, що стане з людиною, завжди думає про смерть? Рей Бредбері: Тоді ви станете Вуді Алленом.

А адже в попередні часи нікому не дано було бачити, як вмирає дорога. Ну, можна було помітити, як вона поступово згасає, або вночі в ліжку раптом вловити свого роду натяк, поштовх, смятенное передчуття – дорога сходить нанівець. Але проходили роки, перш ніж дорога віддала богові свою курну душу і натомість починала оживати нова. Так було: нове з’являлося повільно, старе повільно зникало. Так було завжди. Було, та минуло. Тепер це справа кількох годин.
Цитати Лао Цзи

Дивіться також:  Цитати Цицерона

Є злочини гірші, ніж спалювати книги. Наприклад – не читати їх.

Вино з кульбаб. Самі ці слова — точно літо мовою. Вино з кульбаб — спіймане і закупорені пляшки літо. І тепер, коли Дуглас знав, по-справжньому знав, що він живий, що він потім і ходить по землі, щоб бачити і відчувати світ, він зрозумів ще одне: треба частинку все, що він дізнався, частку цього особливого дня — дня збору кульбаб — теж закупорити і зберегти…

Точно величезний зіницю величезного ока, який теж тільки що розкрився і дивиться в подиві, на нього в упор дивився весь світ. І він зрозумів: ось що неждано прийшла до нього, і тепер залишиться з ним, і вже ніколи його не покине. Я ЖИВИЙ,— подумав він. Пальці його тремтіли, рожевіючи на світлі стрімкої кров’ю, точно клаптики невідомого прапора, раніше небаченого, здобутого вперше…

Людина в наш час — наче паперова серветка: в неї сякаються, уривають, викидають, беруть нову, сякаються, уривають, кидають…

Отже, можна вирости і все одно не стати сильним? Значить, стати дорослим зовсім не втіха? Отже, в житті немає прихистку? Немає такої надійної цитаделі, що встояла б проти майбутніх жахів ночі?

Шукати кроликів в капелюхах – марна справа, все одно як шукати хоч краплю здорового глузду в голові у деяких людей.

Самі по собі ми нічого не значущий. Не ми важливі, а те, що ми зберігаємо в собі.

Ненавиджу римлянина на ймення Статус-Кво,- сказав він мені одного разу.- ширше відкрий очі, живи так жадібно, ніби через десять секунд помреш. Намагайся побачити світ. Він прекрасніше будь мрії, створену на фабриці й оплачену грішми. Не проси гарантій, не шукай спокою – такого звіра немає на світі. А якщо є, так він схожий на мавпу-лінивцеві, яка цілісінький день висить на дереві головою вниз і все своє життя проводить в сплячці. До біса! – говорив він. – Тряхни сильніше дерево, нехай ця лінива скотина треснется дупою об землю!

Життя — це самотність.

від холоду. Взимку — допомагати пережити нежить і довгі вечори…

Ні, ні, книги не викладуть вам відразу все, чого вам хочеться. Шукайте це всюди, де можна, — в давніх грамофонних платівках, в старих фільмах, у давніх друзях. Шукайте це в навколишньому вас природі, в самому собі. Книжки — лише одне із вмістилищ, де ми зберігаємо те, що боїмося забути. У них немає ніякої таємниці, ніякого чарівництва. Чари лише в тому, що вони говорять, у тому, як вони зшивають клапті всесвіту в єдине ціле.

Під Дугласом шепотіли трави. Він опустив руку і відчув їх пухнасті піхви. … У вухах, як в раковинах, зітхав вітер. Багатобарвний світ переливався в зіницях, точно строкаті картинки в кришталевій кулі. Лісисті пагорби були всіяні квітами, ніби осколками сонця і вогненними клаптиками неба. По величезному опрокинутому озера небосхилу миготіли птиці, точно камінчики, кинуті спритною рукою. Дуглас шумно дихав крізь зуби, він ніби вдихав лід і видихав полум’я. Тисячі бджіл і бабок пронизували повітря, як електричні розряди. Десять тисяч волосин на голові Дугласа виросли на одну мільйонну дюйма. У кожному вусі стукало по серцю, третє калатало в горлі, а справжнє гулко ухало в грудях. Тіло жадібно дихала мільйонами пор.

Насправді абсолютно нічого не змінилося. Дітки всього лише отримали нові іграшки. Тільки тепер вони називаються атомними та водневими, от і все.

Вам не книги потрібні, а те, що колись було в них, що могло би тепер бути в програмах наших ” віталень. То ж увагу до подробиць, таку ж чуйність і свідомість могли б виховувати й наші радіо та телевізійні передачі, але, на жаль, вони цього не роблять. Ні, ні, книги не викладуть вам відразу все, чого вам хочеться. Шукайте це всюди, де можна, — в давніх грамофонних платівках, в старих фільмах, у давніх друзях. Шукайте це в навколишньому вас природі, в самому собі. Книжки — лише одне із вмістилищ, де ми зберігаємо те, що боїмося забути. У них немає ніякої таємниці, ніякого чарівництва. Чари лише в тому, що вони говорять, у тому, як вони зшивають клапті Всесвіту в єдине ціле. — 451 градус за Фаренгейтом
Цитати Харукі Муракамі

Дивіться також:  Цитати Майкла Джексона

Не вимагайте гарантій. І не чекайте порятунку від чогось одного – від людини, машини чи бібліотеки. Самі створюйте те, що може врятувати світ, – і якщо потонете по дорозі, так хоч знатимете, що пливли до берега.

Книги демонструють гнилі плями на шкірі життя. Тому їх часто бояться.

Навіть бабуся, коли спуститься в зимовий погріб за червнем, напевно, буде стояти там тихенько, зовсім одна, в таємному єднанні зі своїм сокровенним, зі своєю душею, як і дід, і батько, і дядько Берт, і інші теж, немов розмовляючи з тінню давно минулих днів, з пікніками, з теплим дощем, з запахом пшеничних полів, і смажених кукурудзяних зерен, і свіжоскошеного сіна. Навіть бабуся буде повторювати знову і знову ті ж чудові, золотящиеся слова, що звучать зараз, коли квіти кладуть під прес, — як будуть їх повторювати кожну зиму, всі білі зими у всі часи. Знову і знову вони будуть злітати з губ, як посмішка, як нежданий сонячний зайчик у темряві.

Візьмемо тепер питання про різних дрібних групах всередині нашої цивілізації. Чим більше населення, тим більше таких груп. І стережіться образити яку-небудь з них — любителів собак чи котів, лікарів, адвокатів, торговців, начальників, мормонів, баптистів, унітаріїв, нащадків китайських, шведських, італійських, німецьких емігрантів, техасців, бруклинцев, ірландців, жителів штатів Орегон чи Мехіко. Герої книг, п’єс, телепередач не повинні нагадувати справді існуючих художників, картографів, механіків. Запам’ятайте, Монтэг, чим ширший ринок, тим ретельніше треба уникати конфліктів. Всі ці групи і групки, созерцающие власний пуп, — не дай бог як-небудь їх зачепити! Такі письменники, закрийте свої друкарські машинки! Ну що ж, вони так і зробили. Журнали перетворилися на різновид ванільного сиропу. Книги — підсолоджені помиї. Так, принаймні, стверджували критики, ці зарозумілі сноби. Неувидительно, говорили вони, що книг ніхто не купує. Але читач добре знав, що йому потрібно, і, кружляючи у вихорі веселощів, залишив собі комікси. Ну і, зрозуміло, еротичні журнали. Так от, Монтэг. І все це відбулося без жодного втручання зверху, з боку уряду. Не з яких-небудь приписів це почалося не з наказів або цензурних обмежень. Ні! Техніка, масовість споживання і натиск з боку цих самих груп — ось що, хвала господу, призвело до нинішнього стану. Тепер завдяки їм ви завжди можете бути щасливі: читайте собі на здоров’я комікси, різні там любовні сповіді та торговельно-рекламні видання. — 451 градус за Фаренгейтом

Не важливо, що саме ти робиш, важливо, щоб усе, до чого ти доторкаєшся, змінювало форму, ставало не таким, як раніше, щоб у ньому залишалася частка тебе самого. В цьому різниця між людиною, просто стриже траву на галявині, і справжнім садівником.

Повинні розводити власні райські сади, — тихо закінчив я. Смерть — справа самотня.

Десь на Землі є якась Людина і у нього Важіль, досить йому натиснути на важіль – і він врятує цю планету. Але цей Чоловік зараз не у справ. Заповітний Важіль покривається пилом. А сам він грає в карти — Бетонозмішувач

Вино з кульбаб. Самі ці слова — точно літо мовою. Вино з кульбаб — спіймане і закупорені пляшки літо… — Вино з кульбаб
Цитати Макса Фрая

Дивіться також:  Знамениті цитати

сучасна література класика фантастика художня література зарубіжна література улюблене філософія роман зарубіжна проза американська література

Люди — ідіоти. Вони зробили купу дурниць: придумували костюми для собак, посада рекламного менеджера і штуки на зразок IPhone, не отримавши взамін нічого, крім кислого присмаку. А от якби ми розвивали науку, освоювали Місяць, Марс, Венеру… Хто знає, яким був би світ тоді? Людству дали можливість борознити космос, але воно хоче займатися споживанням: пити пиво і дивитися серіали.

Час гіпнотизує людей. У дев’ять років людині здається, що йому завжди було дев’ять і завжди так і буде дев’ять. У тридцять він упевнений, що все життя залишався на цій прекрасній межі зрілості. А коли йому виповниться сімдесят – йому завжди і назавжди сімдесят. Людина живе в сьогоденні, будь то молоде даний або старе сьогодення; але іншого він ніколи не побачить і не дізнається.

Перше, що дізнаєшся в житті, – це що ти дурень. Останнє, що дізнаєшся, – це що ти все той же дурень.

Якби ми слухалися нашого розуму, у нас би ніколи не було любовних відносин. У нас би ніколи не було дружби. Ми б ніколи не пішли на це, тому що були б цинічні: щось не те відбувається — або: “Вона мене кине — або: Я вже раз обпікся, а тому… Дурість це. Так можна втратити все життя. Кожен раз потрібно стрибати зі скелі та відрощувати крила по дорозі вниз.

Доброта й розум – властивості старості. У двадцять років жінці куди цікавіше бути безсердечною і легковажною.

Чоловік у 17 років – ідіот, у 18 – бовдур, до 20 розвивається до придурка, у 25 він простак, в 30 – ні се ні те, і тільки до славного 40-річного віку стає звичайним дурнем.

В тому-то й біда з вашим поколінням, — сказав дідусь.— Мені соромно за вас, Білл, а ще журналіст! Ви готові знищити все, що є на світі доброго. Тільки б витрачати менше часу, поменше праці, ось чого ви домагаєтеся. — Вино з кульбаб

У положенні хворого є свої переваги. Коли нема чого втрачати, не боїшся ризику.

Красива обкладинка не гарантує смачного змісту.

Коли людині сімнадцять, він знає все. Якщо йому двадцять сім, і він як і раніше знає все – значить, йому все ще сімнадцять.

Сльози іноді допомагають почати нове життя. Я люблю плакати.

Візьми літо в руку, налий літо в келих — в самий крихітний, звичайно, з якого тільки і зробиш єдиний терпкий ковток, піднеси його до губ — і по жилах твоїх замість лютої зими побіжить спекотне літо…

Ми самі створили зло і постійно даруємо йому нові сили.

Джим примудрився прожити близько двадцяти років, хоча йому нещодавно виповнилося 13. Якщо дивитися тільки вперед, можна побачити набагато більше.

Місяць, проглянув крізь щілину в темних хмарах, стежила за мною, ніби величезний очей. Я йшов, ступаючи по дзеркалах, а з них на мене дивилися та ж місяць і ті ж хмари. Я йшов по небу, який лежав у мене під ногами, і раптом — раптом це сталося…

Б’єте точно в ціль! Лікар повинен копати канави. Землекоп раз в тиждень чергувати в дитячому саду. Філософи двічі на десять днів мити брудний і жирну посуд. Математики нехай керують заняттями у шкільних гімнастичних залах. Поети для різноманітності нехай водять вантажівки. А поліцейські детективи…

Важко сказати, в який саме момент народжується дружба. Коли по краплині наливаєш воду в посудину, буває якась одна, остання крапля, від якої він раптом переповнюється, і волога переливається через край, так і тут в ряді добрих вчинків якийсь один раптом переповнює серце.

Можливо вас зацікавить