Цитати Гегеля

Примхливу долю не обдурити, але вибрати можна. Живи своїм розумом, стійко переносячи сюрпризи життя.

Мораліст-педант, говорячи про совість, тонко підмічає: почуття це схоже на прожектор особистісний і дається людині для осяяння шляху праведного. Перейшовши на шлях гріха, озаряющий промінь втрачається в лабіринтах розпусти, або прожектор викидають, іноді ламають, або розбивають вщент. – Георг Вільгельм Фрідріх Гегель

Справжнє художнє твір – докладно відображає час створення, епоху та середовище проживання.

Піднесені ідеї з ентузіазмом і прихильністю здатний сприймати лише волелюбний індивідуум, дружить з їх творцем і Господом.

Делікатність і тактовність не будуть рубати правду-матку, а посетуют на дрібний дощ, свою незручність і тимчасові труднощі.

Гегель: Страждання і нетерпіння викликає реальність, шкодуючи навколишні умови і обстановку.

Моральний світильник осяває праведний шлях. На хибну дорогу совість не беруть, залишаючи вдома з чеснотою і жалістю.

Чеснота неможливо визначити за окремим вчинкам. Коли людина живе чеснотою – моральні вчинки, схвалені совістю, для нього норма і рутина.

Людям потрібно бути прихильними до оточуючих, тому ввічливість необхідно сприймати як належне.

Якщо людина робить своєю метою щось суєтне, тобто несуттєве, нікчемне, то тут закладено не інтерес до справи, а інтерес до себе… Таке, наприклад, моральне марнославство, коли людина у своїх вчинках вважає свою перевагу і взагалі проявляє більше інтересу до самого себе, ніж до справи.

Чеснота стала мистецтвом, якому має і можна вивчитися, але доля якого при цьому виявилася дивною: у той час як інші мистецтва були вдосконалені і одне покоління вчилося в іншого, лише одна моральність помітним чином не збільшилась, і виходить так, що тут кожен змушений вчитися заново і не може використовувати досвід минулих поколінь.

Дивіться також:  Цитати спортсменів

Сторінки: 1 2 3 4 5 6

Можливо вас зацікавить